Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mužstvo Bolatice patří k favoritům soutěže

Bolatice - V právě probíhajícím ročníku MODEL Interligy Opavsko diktují tempo týmy z Prajzské. Vedou SZK Kobeřice a hned za nimi je Mužstvo Bolatice, které v soutěži působí už čtrnáct sezon a letos bezesporu patří k jedněm z nejžhavějších kandidátů na zisk mistrovské trofeje.

1.7.2013
SDÍLEJ:

Mužstvo Bolatice (foto z roku 2011)Foto: archiv

Před čtrnácti lety v Bolaticích začínali pod hlavičkou firmy Lanex. Později se stala hlavním sponzorem bolatická pekárna Azpek. „Následně nás podporovala společnost Šafrán stavitel. Nyní se jmenujeme prostě Mužstvo Bolatice. Náš současný sponzor nechce být nikde uváděn," vysvětloval vedoucí bolatického týmu Gerhard Václavík.

Podobně jako v klasických nižších soutěžích i v MODEL Interlize Opavsko jsou největším rivalem Bolatic sousední Kobeřice. Poslední měření sil v I. A třídě skončilo jasným vítězstvím Bolatických. V hledišti se tísnilo asi 600 diváků. Také duely v rekreační kopané táhnou.

„Derby s Kobeřicemi jsou stoprocentně nejatraktivnější. Jejich tým je velmi silný. Mají rozsáhlou soupisku. První měření sil jsme s nimi prohráli 1:2, za dva týdny budeme mít šanci porážku napravit," uvedl Gerhard Václavík. (pozn. redakce - článek vznikal v půlce června)

Byť se Bolaticím v MODEL Interlize Opavsko daří, dobré výsledky pro ně nejsou úplně prioritní. Základem je, ať si zahrají všichni. „Samozřejmě máme jedenáct lidí, kteří tvoří ideální sestavu. Během zápasu se ovšem na hřišti protočí všichni. Kdo přijde, ten hraje," pokračoval vedoucí bolatického mužstva, jenž stejnou pozici vykonává u týmu místních žáků.

Interliga je kromě fotbalu také vynikající možností, jak se setkat se svými přáteli a po těžké dřině na zeleném pažitu si dopřát i nějakou tu orosenou odměnu. „Vidím to stejně. Máme výbornou partu. Po zápase se někdy dohadujeme o tom, co šlo a nešlo udělat lépe, ale to k tomu zkrátka patří. Na tréninky se scházíme také v zimě. Chodíme do bolatické tělocvičny," poznamenal dále Gerhard Václavík.

Bolatice mohou spoléhat hned na několik opor. Ať už se jedná o trenéra gólmanů ostravského Baníku Víta Baránka anebo třeba některé fotbalisty bolatického áčka Martina Sebralu, Aleše Březovského či Zdeňka Dudu.

„V našem kádru je spousta šikovných a zkušených hráčů. Ze všech vyzdvihnu Víta Baránka. Jde vidět, že je to profesionál každým coulem. Na zápasy chodí s předstihem a důkladně se rozcvičí. Nemůžete si nevšimnout, jak ho fotbal baví," doplnil na závěr Gerhard Václavík.

Mužstvo Bolatice

Fotografie z roku 2011, kdy Mužstvo Bolatic vyhrálo MODEL Interligu Opavsko. Horní řada zleva: Petr Tomšů, Zdeněk Kročil, Josef Boček, Daniel Heger, Jaroslav Náwrath, Libor Šefčík, Martin Bortlík a Josef Kotík. Dolní řada: Martin Pluške, Jiří Hluchník, Petr Boček, Ladislav Mikulčák, Gerhard Václavík, Vít Baránek, Václav Boček a Alfréd Feilhauer. Foto: Archiv

Vít Baránek: Už nechci góly dostávat, chci je jen dávat

Vít BaránekNedílnou součástí Mužstva Bolatice je Vít Baránek. V současnosti pracuje jako trenér brankářů ostravského Baníku. Kromě MODEL Interligy Opavsko nastupuje také za bolatické áčko v I. A třídě a za rezervu v okresním přeboru.

Prostor tří tyčí v Mužstvu Bolatice ovšem nehájí. Tento post totiž zastává Martin Bortlík. Trenéři ho staví do útoku. Podle Víta Baránka to má svůj důvod. „Do brány už mě nikdo nedostane. Po všech těch letech nechci góly dostávat. Chci je už jen dávat," poznamenal právě Vít Baránek.

Interlize se věnuje už čtyři roky. Po celou tu dobu oblékal pouze dres Bolatic. Ani v budoucnu by se na tom nemělo nic změnit. „Hrál jsem pouze za Bolatice a je stoprocentní, že za nikoho jiného hrát ani nebudu," uvedl.

Tradiční obec na Prajzské nabízí bývalému gólmanovi Baníku, Slezského FC nebo třeba Zlína maximální fotbalové vyžití. Mockrát se nevidí, aby hráč nastupoval ve všech mužstvech, v nichž jen nastoupit může. „Musím přiznat, že asi už v příští sezoně se to změní. V souvislosti s prací se to nedá časově zvládat. Prioritou se pro mě stane MODEL Interliga Opavsko," pokračoval.

Do Bolatic se Vít Baránek přistěhoval se svou rodinou před pěti lety. Do místní fotbalové party zapadl prakticky okamžitě. „Manželka odsud pochází. Koupili jsme zde barák. Kluci mě pak vzali mezi sebe. K bolatickému fotbalu jsem se dostal velice brzy," přiznal Vít Baránek.

Bolatice jsou pro něho obcí pro život doslova zaslíbenou, jelikož spousta lidí zde fandí Baníku. Svědčí o tom například bar nedaleko bolatického centra, jehož výzdoba je zasvěcena ostravskému klubu. A byl to právě Baník, který se před nedávnem potýkal s existenčními problémy. Víta Baránka jsme se nemohli nezeptat, jak celou situaci vnímal: „S napětím jsme očekávali, jak to celé dopadne. Kdyby klub zanikl, myslím si, že nejen já bych to považoval za obrovskou tragédii."

V rodině Baránků najdeme ještě jednoho člověka, který se živil jako profesionální fotbalista a nyní se věnuje trenérskému řemeslu. Jedná se o Vítova bratra Jana, jenž se na konci nedávno uplynulé sezony stal trenérem Slezského FC. Toto téma jsme už řešili o nějaký ten řádek výše, avšak Vítu Baránkovi jsme položili otázku, co by dělal, kdyby ho třeba bratr oslovil, ať jde chytat do Slezského: „Tohle je uzavřená kapitola (smích). Jak jsem říkal, do brány mě už nikdo nedostane."

Zajímavostí je, že jeho jedenáctiletý syn, který se jmenuje také Vít, trénuje v Opavě. „Hraje za výběr U-11. Honza to má rozhozené. Jeden junior je v Baníku a druhý působí ve Slezském FC," uváděl na pravou míru Vít Baránek.

Petr Dušek

Autor: Redakce

1.7.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ivo Vondrák.

ON-LINE rozhovor s Ivo Vondrákem, hejtmanem a krajským lídrem ANO 2011

Milan Čichoň

ON-LINE rozhovor s Milanem Čichoněm, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Houbař ztratil v lese zbraň, policisté ji našli

Hůlka, košík, nůž, hadřík, případně mobilní telefon. To vše patří do běžné výbavy houbaře. Neplatí to však o jedenapadesátiletém muži z Ostravy, který si s sebou vzal i legálně drženou zbraň, s níž vyrazil na Opavsko.

Deblkanoisté Kašpar s Mrůzkem se chtějí probojovat do seniorské reprezentace

Talentovaní opavští deblkanoisté Albert Kašpar s Vojtěchem Mrůzkem mají za sebou velmi dobrou sezonu a pro tu příští mají jasný cíl.

Hubertova jízda opět lámala rekordy

Na začátku bylo rozhodnutí, že jízdu v bryčce přenechám kolegovi fotografovi. Nakonec se ale ve mně hnulo reportérské svědomí a díky laskavosti rodiny Binarovy ze Skřipova jsem se také mohl „nalodit“ a Selskou Hubertovu jízdu absolvovat v jejich voze.

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení