Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Miroslav Frkal: Náš tým pomýšlí na vítězství

Opava - Prozatím třetím týmem tabulky podnikové kopané MODEL Obaly Interligy Opavsko je opavská POUBA-RENOVA, která v prvním kole porazila Model Obaly Opava hladce 3:0. Pokud se podrobněji podíváme na soupisku mužstva, narazíme na několik zajímavých hráčů. Jedním z nich je bezesporu Miroslav Frkal. Podnikovku hraje už třicet let a v současnosti je také předsedou celé soutěže.

26.4.2013
SDÍLEJ:

POUBA-RENOVA Opava. Horní řada zleva: Stanislav Petřkovský, Daniel Jaksch, Tomáš Rehuš, Radek Hrbáč, Libor Roškot, Tomáš Martinák. Dolní řada zleva: Jiří Morys, David Rode, Miroslav Frkal, Michal Pagáč, Petr Štichauer. Ležící: Vladan Kácal.Foto: Michael Rataj

POUBA-RENOVA Opava je jedním z hlavních kandidátů na titul. Miroslav Frkal byl u začátků celého týmu. „Zakládali jsme ho asi před osmnácti lety. Naším cílem je produkovat líbivý fotbal, užít si samotnou hru a hlavně se nezranit. Ve svém středu máme fotbalisty, kteří mají povětšinou zkušenosti s okresním, maximálně krajským přeborem," potvrzoval právě Miroslav Frkal a jedním dechem dodal:

„Naším sponzorem je také Renova z Velkých Hoštic. Domácí zápasy hrajeme na tamním hřišti." Z mužstva POUBA-RENOVA musíme zmínit i další fotbalisty, například bratry Jiřího a Pavla Morysovy.

Na soupisce nechybí ani jméno trenéra Kylešovic Jaroslava Narovce nebo ikony brumovického fotbalu Pavla Varyše, jehož momentálně trápí problémy s kolenem. „Pokud dobře počítám, v kádru bychom měli i se mnou mít šest hráčům, jímž bylo více než padesát," uvedl šestapadesátiletý Miroslav Frkal. Jeho kariéra na poli podnikovky je také úctyhodná.

Do soutěže vstoupil v roce 1983, kdy založil mužstvo Agrochemického podniku Opava. Zahrál si také za opavskou Opavii a JZD Brumovice, odkud několik fotbalistů dovedl právě do Poubova celku. „Pokud srovnám podnikovou kopanou, která se hrála v osmdesátých letech s tou, která se hraje teď, jedná se o obrovský rozdíl," vysvětloval předseda celé soutěže a jedním dechem dodal:

„Dříve tady byla spousta podniků jako Ostroj nebo třeba Minerva. Každý z nich měl svůj tým. Pamatuji si, že tenkrát v soutěži působilo i klidně osmnáct celků."

Letošní ročník je po delší době první, v němž se objevuje deset týmů. Přibylo totiž mužstvo FC Palestina složené převážně ze štěpánkovických fotbalistů. Velkou devizou podnikovky je fakt, že se člověk dostane do kontaktu s bývalými ligovými či například druholigovými fotbalisty. Člověk jako Miroslav Frkal, který si nejvíc zahrál I. A třídu za Slavii Opava a prošel také celky Slavkova, Holasovic a Kylešovic, to ocení dvojnásob:

„V našem kádru sice nikoho takového nemáme, ale vzpomínám si, jaký to byl pro mě zážitek nastoupit proti takovým borcům jako Jiří Bartl, Jan Baránek, Jan Vožník nebo třeba Pavel Harazim. Všichni nastupovali v lize. Na tohle se nezapomíná."

Soupiska POUBA-RENOVA Opava

Jaroslav Čerevka, Tomáš Dočekal, Tomáš Dumbrovský, Jan Frank, Miroslav Frkal, Ladislav Fuchsík, Jiří Holubec, Radek Hrbáč, Erich Jaksch, Daniel Jaksch, Vladan Kácal, David Kolář, Martin Košec, Daniel Kuzník, Daniel Martinák, Tomáš Martinák, Jiří Morys, Pavel Morys, Jaroslav Narovec, Michal Pagáč, Stanislav Petřkovský, Milan Pouba, Jan Rabinský, Tomáš Remuš, David Rode, Libor Roškot, Roman Schneider, Jan Směja, Jiří Sněhota, Lukáš Stuchlík, Petr Štichauer, Ondřej Šembera, Pavel Varyš, Radim Vlč

Úvod MODEL Obaly Interligy Opavska přál nováčkovi ze Štěpánkovic

První kolo MODEL Obaly Interligy Opavsko nabídlo několik skutečně zajímavých duelů. Hodně se diskutovalo o tom, jak zvládnou svůj vstup do soutěže štěpánkovičtí borci z týmu FC Palestina. Nováček soutěže však nakonec porazil dolnoživotickou Tahotu s přehledem 4:1.

Výkon domácího výběru hodně závisel na Tomáši Kurkovi a Vlastimilu Harazimovi, kteří se dělí o trénování štěpánkovického áčka, které působí v I. A třídě. Druhému jmenovanému se povedlo vsítit hned dvě branky. Zaujal hlavně jeho gól, když se odhodlal vypálit ze šestnáctky a balon skončil pod břevnem.

Už zmíněný Tomáš Kurka přidal další přesný zásah a posledním do party střelců Palestiny se stal Jiří Vendelín. Za hosty skóre jen kosmeticky doupravil Jiří Plocek.

„Náš celek měl skutečně vynikající vstup do utkání. Jelikož nás bylo jen jedenáct, s postupem času začaly ubývat síly. Podržel nás také gólman. Všechny branky padly v první půli. V té druhé jsme si výsledek pohlídali," poznamenal vedoucí mužstva FC Palestina Emil Kotzian.

Výsledky 1. kola MODEL Obaly Interliga Opavska:
FC Palestina - TAHOTA Dolní Živoříce 4:1. Branky: Vlastimil Harazim 2, Jiří Vendelín, Tomáš Kurka - Jiří Plocek
SZK Kobeřice - Mužstvo Bolatice 2:1. Branky: Martin Halfar, Václav Bitomský - Tomáš Sněhota
Hájek Opava - Bojtesa Chlebičov 1:1. Branky: René Ondřej - Petr Poštulka
OLYMP H. S. Opava - MORAVAN Oldřišov 7:1. Branky: Robert Hypš 3, David Horáček 2, Vladimír Helebrand, Bučan Fahrudin - Zdeněk Zecha
MODEL OBALY POUBA-RENOVA 0:3. Branky: Tomáš Martinák, Petr Štichauer, Libor Roškot

Následující kolo
Mužstvo Bolatice - POUBA-RENOVA Opava, Moravan Oldřišov - MODEL OBALY, Bojtesa Chlebičov - FC Palestina, SZK Kobeřice - Hájek Opava (všechno pondělí 29. dubna od 17 hodin), TAHOTA Dolní Životice - OLYMP H. S. Opava (středa 1. května od 17 hodin)

Vladan Kácal: Podnikovka zaplňuje můj volný čas

Vladan KácalV minulosti chytal za opavský Ostroj, Otice a také Brumovice. Nyní už se třiačtyřicetiletý gólman Vladan Kácal (na snímku v zeleném) plně soustředí na zápasy podnikové kopané v dresu svého týmu POUBA-RENOVA Opava.

Naše redakce si s ním domluvila rozhovor o poločase zápasu Fotbalové národní ligy mezi Slezským FC a Znojmem. „Chodím se dívat na každý domácí zápas SFC," přiznal Vladan Kácal, jenž opavský dres oblékal celkem dvanáct let. Měl slibně rozjetou kariéru, trénoval dokonce i s áčkem Ostroje, avšak potom se dostavilo vážné zranění kolena a s profesionálním fotbalem se mohl rozloučit:

„Během roku 1991 jsem nastoupil za opavské béčko v duelu s Bolaticemi. Nebylo to dlouho po návratu z vojny a trénoval jsem i s prvním mužstvem. Urval jsem si meniskus, zlomil si čéšku a natrhl si vazy. Půl roku jsem byl v Hrabyni a s fotbalem byl konec."

Díky zápasům podnikové kopané v soutěži MODEL Obaly Interliga Opavsko je s aktivním fotbalem stále v kontaktu. Podnikovku hraje už sedmým rokem a zůstává pořád věrný stejnému týmu POUBA-RENOVA Opava. „S velkým fotbalem jsem skončil před čtyřmi lety. Podnikovka mi určitě dává možnost sportovního vyžití a zaplňuje mi volný čas," pokračoval dále Vladan Kácal, který si v poslední době všímá toho, že v kádru jeho mužstva nastupuje čím dál tím více mladších hráčů.

„Postupně se to omlazuje. Když jsem do mužstva přišel, bylo na soupisce spoustu hráčů v rozmezí padesáti až šedesáti let, kteří v současnosti končí, a nahrazují je mladší," posunul se dále. Některým z nich je více než pětatřicet let a můžeme je vidět v týmech nižších fotbalových soutěží. Není to tak dávno, co i brankář POUBA-RENOVA chytal za Brumovice okresní přebor.

Před čtyřmi lety kariéru ukončil. „Stále na to stačím. Celou zimu jsme chodili trénovat do tělocvičny. Někteří z nás i přes vyšší věk pořád nastupují v nižších soutěžích. Myslím si, že třeba David Rode s Tomášem Martinákem hrají za Moravici. Kluci se snaží stále udržovat ve formě. Já osobně chodím jednou týdně na trénink do Kylešovic," připustil brankář, jenž kromě Ostroje a Brumovic dvanáct let strážil bránu v dresu Otic.

Vladan Kácal si úroveň MODEL Obaly Interligy Opavsko pochvaluje: „Utkání jsou určitě hodně bojovná. Vyhecované a nejvíc vyhrocené jsou především zápasy s Bojtesou Chlebičov. Fotbal svou úroveň rozhodně má, i když hra je trochu pomalejší, jelikož hrají starší borci."

Opory týmu POUBA-RENOVA jsme se nemohli nezeptat, zda nějakým způsobem pokračuje v trenérské činnosti. Vždyť ve Slezském FC vedl tým žáků. V současnosti už je ale všechno jinak: „Trénoval jsem sedm let v Opavě žáky, ale nechal jsem toho. Byl jsem vlastně pořád na hřišti. Pětkrát týdně tréninky s malými fotbalisty. Dvakrát týdně jsem musel trénovat já a k tomu všemu ještě zápasy. Potřeboval jsem vydechnout," zakončil Vladan Kácal.

Petr Dušek

Autor: Redakce

26.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Radar. Ilustrační foto.

Na příliš rychlé řidiče budou v Hlučíně dohlížet další radary

Po rekonstrukci mají v domě na Horním náměstí vzniknout byty 4+1.
8

Vzniknou na „Horňáku“ nové byty?

Čtyřem obcím byly přiklepnuty dotace, dohromady skoro šest milionů

Nová víceúčelová hřiště, tělocvičny nebo oprava stávajících. Na to se mohou těšit v Melči, Šilheřovicích, Sudicích a Oldřišově.

KOOPERATIVA NBL: USK Praha - Opava 70:88

Čtvrtý zápas, čtvrté vítězství. Opavští basketbalisté mají na úvod sezony výbornou formu. Ve středu na Folimance vygumovali domácí Vysokoškoláky.

HOKEJ: Opava - Šumperk 3:2

Nečekaný výsledek se zrodil ve středu v Opavě. Domácí Slezan překvapivě porazil jednoho z druholigových favoritů Šumperk 3:2.

Starší muž před ženou v parku mával svým přirozením

Hodně vyděšená byla dvaačtyřicetiletá Opavanka po nedávném zážitku, který si odnesla z Městských sadů. Při procházce si totiž všimla staršího muže, jenž zrovna vyšel z křoví. Následovalo „představení“, o nějž vůbec nestála.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení