Opavský brankář Otakar Novák litoval neproměněných šancí: „Diváci viděli vyrovnaný zápas. Oba týmy hrály ze zabezpečené obrany a příliš šancí nebylo. Ty vyložené jsme ale měli my. Škoda, že to tam Zdenovi nebo Vencovi nespadlo."

„Stáli skoro před prázdnou brankou, stačilo ji jen trefit,“ kroutil hlavou gólman Slezského FC Opava. Sparta toho na svém hřišti příliš nepředvedla, očividně se trápí jako ligové áčko. „Stříleli spíše z dálky. Bylo to ale také dáno tím, že naše defenziva pracovala velmi dobře,“ chválil Novák své spoluhráče.

Právě na vylepšení obranné hry Opavští během letní pauzy intenzivně pracovali. „Na jaře nás hlavně venku tlačila v obraně bota. V létě jsme se tomu hodně věnovali a nyní je to znát. Každý má na hřišti svůj úkol, a pokud si ho plní, soupeř na úspěch příliš šancí nemá,“ poznamenal gólman Slezského FC, jinak hrdina úvodního duelu s Vlašimí, ve kterém svůj tým několikrát podržel a nasměroval ke třem bodům.

„Musím přiznat, že proti Vlašimi jsem si zachytal více. Z toho utkání jsem měl dobrý pocit, a hlavně vyhráli jsme, což bylo důležité,“ poznamenal Ota Novák.

Opava tak vyválčila z prvních dvou zápasů čtyři body, což lze považovat za dobrý vstup do sezony. „Mohli jsme mít bodů šest, v našich silách to rozhodně bylo,“ řekl Novák a pokračoval: „Čtyři body se určitě počítají. Nyní musíme porazit Ústí, jiný výsledek ani brát nemůžeme.“

Asi málokdo ví, že strážce opavské svatyně nastupoval proti Spartě pod prášky a se sebezapřením, poslední týden totiž bojuje s virózou. „Mám problém s průduškami, navíc se k tomu přidala rýma. Moc jsem toho ani v týdnu neodtrénoval, spíše to bylo o ležení v posteli,“ přiznal opavský gólman.

O tom, že by sobotní duel vynechal, ale nepřemýšlel. „Sice jsem si říkal, že pokud nebudu stoprocentně v pořádku, tak do branky nepůjdu. Přece jen pak se to vesměs obrátí proti vám. Já ale do branky šel, bylo to hodně o koncentraci, nakonec to vše dobře dopadlo,“ uzavřel Otakar Novák.