Jakartovičtí začali ve velkém stylu. Měli častěji míč na svých kopačkách a vytvořili si hned od úvodních minut mírnou herní převahu.

Ve dvacáté minutě kopali domácí rohový kop, na který vyskakoval stoper Hořínek. Byl ale stažen jedním z hostujících hráčů a hlavní arbitr odpískal penaltu. Tu s přehledem proměnil Paluch.

Za dalších osm minut se skóre pohnulo podruhé. Narážečkami přešli přes obranu Lazců útočníci Paluch se Satkem a druhý jmenovaný prostřelil hostujícího gólmana Golinského. Domácí byli na koni.

Pak ale při ojedinělé akci dopadl centr hostí na ruku stopera Kavana a rozhodčí podruhé v utkání ukázal na penaltový puntík. Pokutový kop proměnil Žurek a hosté se dostali znova do zápasu. Hned při následné akci trefili tyč. Těsně před odchodem do kabin však domácí hráči znovu odskočili na dvoubrankový rozdíl. Nastřelený míč z trestného kopu těsně před brankářem tečoval Paluch a ten už si našel cestu za brankovou čáru.

Po přestávce Mokré Lazce v osmapadesáté minutě kopaly trestný kop. Rozběhl se Martin Rozhon a bývalá opora ligové Opavy se nemýlila. Sníženo 3:2.

Více ze hry měli ovšem domácí. Hned třikrát se jim podařilo rozezvučet tyče branky hostů. Skórovat se už nikomu nepovedlo.

„S výsledkem jsme stoprocentně spokojeni,“ začal své hodnocení jakartovický kouč Zdeněk Knopp: „méně už s předvedenou hrou. Byla z našeho pohledu taková kostrbatá, neurovnaná. Měli jsme dost příležitostí, abychom zápas rozhodli dříve, místo toho to byl až do posledních vteřin vyrovnaný souboj,“doplnil kriticky Knopp.

A hostující lodivod František Marec dodal: „Bylo to otevřené až do konce. Kdybychom za stavu 2:1 netrefili tyčku, ale spadlo by to do branky, mohl zápas vypadat trochu jinak. Jakartovice měly podstatně více šancí než my. Ukázkový fotbal to rozhodně nebyl, ale to tvrdé a malé hřiště ublížilo více domácím.“

Jakartovice – Mokré Lazce 3:2 (3:1)
Branky: 20. Paluch (p), 28. Satke, 45. Paluch – 30. Žurek (p), 58. Rozhon
Sestava Jakartovic: Janech – Petr, Hořínek, Kavan, Schon – Prášil, Šupák (25. Smuda), Hanel, Holub P. – Paluch (80.Holub R.), Satke
Sestava Mokrých Lazců: Golinský – Čelůstka (46.Onderka), Rozhon, Bitta, Černý – Šindelář, Holoubek, Muzička, Garba – Žurek, Poštulka

(hab)

Tabulka I.A třídy po 5. kole.