Trenér Opavy Roman Skuhravý před zápasem avizoval, že dá šanci hráčům z lavičky. Také se tak stalo. Hanáci drželi s favoritem vyrovnanou partii, dokonce měli i více střel na branku. První vážnější možnost měl Píchal, který se hezky uvolnil, ale střelou do středu branky našel jen připraveného brankáře Šroma.

Na druhé straně střílel z trestného kopu Mozol a domácí vytlačili balon na rohový kop. Hostující gólman se vyznamenal poté, co Jurečka ztratil balon a ke střele se dostal Rus. V samotném závěru úvodního dějství trefil Jursa tyč.

Nemanja Kuzmanović
Srbský útočník Nemanja Kuzmanović: Je jedno, kdo dává góly, důležitý je tým

V úvodu druhého poločasu pálil těsně vedle z trestného kopu Zapalač. Opava dala následně i branku Jurečkou, ta ovšem nebyla pro ofsajd uznána. V 59. minutě si balon zasekl Jursa a pěknou střelou otevřel skóre. Těsně předtím na druhé straně nevyužil dobrou standardní situaci Zapletal.

O dvě minuty později vysunul Kayamba Jurečku. Neoral byl pohotovým zákrokem proti. Slezané začali být čím dal více nebezpečnější. Druhý gól mohl dát Jursa, jeho lobu chyběly centimetry. Avšak v 74. minutě zažil favorit šok. O sobě dal vědět Langr vědět a ranou z pětadvaceti metrů nedal Šromovi šanci - 1:1.

Deset minut před koncem prvního poločasu byl ve vápně faulován Radić a sudí Julínek nařídil penaltu a Schaffartzik vrátil favoritovi vedení. To pojistil v závěru po pěkné individuální akci Stříž, který splnil svou normu: gól na zápas.

1. SK Prostějov – Slezský FC Opava 1:3 (0:0)

Branky: 77. Langr - 59. Jursa, 82. Schaffartzik (penalta), 89. Stříž. Rozhodčí: Julínek – Pelikán, Dohnálek. ŽK: Hirsch, Pančochář, Štaigl - Zapalač. Diváci: 865.

Prostějov: Neoral – Hirsch, Sus, Rus, Sečkář – Šteigl, Pančochář, Petržela (66. Fládr), Píchal (36. Zapletal)– Kroupa, Hapal. Trenér: Oldřich Machala.

Opava: Šrom – M. Helebrand, Simerský, Radić, Čelůstka – Schaffartzik – Jursa, Mozol (60. Kayamba), Zapalač (77. Stříž) – Puškáč (87. Žídek), Jurečka. Trenér: Roman Skuhravý.