Tomáš Smola úspěšným trenérem, cepuje i Dolečka

Bývalý útočník Slezského FC Opava Tomáš Smola se dal na trenérskou dráhu a vede si více než dobře. V divizní soutěži B trénuje Chomutov a se svým týmem vede tabulku, a to s náskokem devítí bodů před ambiciózním Kladnem. Naposledy se oba týmy utkaly spolu. Chomutov vyhrál před dvoutisícovou návštěvou 2:1, když vítězný gól vstřelil v páté minutě nastavení. Za tým z Ústeckého kraje nastupuje také Daniil Doleček, který ještě nedávno oblékal dres Slezského FC. S osmnácti vstřelenými góly je nejlepším střelcem týmu.

Karol Mondek kope nejvyšší soutěž na Slovensku

Dvaatřicetiletý slovenský záložník Karol Mondek kopal dva roky v nejvyšší soutěž za Slezský FC Opava. Bývalý hráč Trenčína, ostravského Baníku nebo polského Rakowa naskočil za Opavu do šedesáti duelů. Momentálně už třetím rokem obléká dres Zlatým Moravců, které hrají v nejvyšší slovenské soutěži. Dobře technicky vybavený záložník patří ke klíčovým postavám týmu.

Radim Grussmann je v lize

Jako hráč si ligu Radim Grussmann na rozdíl od svého táty nezahrál. Ovšem nyní ví, o čem nejvyšší fotbalová soutěž je. Ve čtyřiatřiceti letech se tento bývalý záložník Slezského FC Opava stal asistentem trenéra v prvoligové Karviné. Společně s Markem Bielanem mají za úkol zachránit Karvinské v nejvyšší soutěži. Radim Grussmann vedle trénování stále ještě hraje, a to za Pustou Polom v krajském přeboru.

Aleš Chmelíček stále ještě hraje

Do tehdejší třetiligové Opavy přišel zkušený útočník Aleš Chmelíček jako velká posila. Během podzimní části se zařadil k oporám. Na jaře se ale bývalý ligista z opavské kabiny vypařil. Fotbalistu s nálepkou problémového už ve Slezsku neviděli. Bývalý hráč Sigmy, Slovácka, Ratíškovic, Mostu, HFK Olomouc nebo Žďáru ovšem stále ještě hraje. Ve čtyřiačtyřiceti letech kope I. B třídu za celek SK Transformátor Počítky z.s.