Mužstvo vstoupilo do letošního soutěžního ročníku s jasným cílem, kterým bylo hrát kolem středu tabulky, a především pak nemít starosti se záchranou. V úvodním kole sice přišla prohra na trávníku nebezpečných Petřkovic, ale poté se tým herně zvedl a začal sbírat body.

Důležité bylo vítězství v nedalekých Bohuslavicích, jež ještě loni hrály divizi. Tento duel hráčům ukázal, že se mohou měřit s kýmkoliv.

„Z naší strany myslím vstup do soutěže a poté ani její další průběh nebyl špatný. Ke spokojenosti nám snad chybí některé body z vlastního trávníku. Mrzí mne především domácí ztráta s Bruntálem, v němž jsme se sami připravili o dva body navíc. Celkově ale mohu říci, že převládají pozitiva. Některé zápasy se nám povedly více, jiné již tak vydařené nebyly,“ hodnotil podzimní část krajského přeboru trenér Oldřišova Miroslav Mikolajský.

Doplnil poté, že ve hře byly některé nedostatky, na kterých by rád během zimní přestávky zapracoval. „Vždy je co zlepšovat. Dostávali jsme poměrně hodně branek. Proto bychom chtěli během zimní přestávky zlepšit především defenzivní činnost celého mužstva. Na druhou stranu hrajeme hodně útočně a na tom bych jen nerad něco měnil,“ přemýšlí oldřišovský kouč.

Ten připustil, že by během zimní přestávky mohlo v kádru mužstva dojít také k nějakým změnám. Tým během cesty fotbalovým podzimem táhli především obránce Jan Žídek, který nakoukl do druhé nejvyšší soutěže v dresu Opavy a ještě loni válel v třetiligovém Dolním Benešově. Zdatně mu sekundoval také Daniel Hartoš. Záložní řadě šéfoval z jejího středu zkušený mazák Tomáš Pardy, jenž je se sedmi brankami rovněž nejlepším střelcem Oldřišova.

V těsném gólovém závěsu se drží útočník Jan Šamárek, který si na své konto připsal šest branek. Hru svého týmu pak jistil z branky gólman Petr Hlaváček. Ten si na své konto připsal rovněž jeden odchytaný zápas s nulou.

„Možná dle předváděné hry patříme v tabulce trochu výše, ale na druhou stranu musím přiznat, že desáté místo odpovídá naší reálné síle,“ podotkl na závěr trenér Mikolajský.

(sel)