Domácí celek posilněn o několik hráčů z ligového áčka byl téměř po celé utkání lepším týmem, ale v rozhodujících chvílích umřel na špatnou koncovku. Slezané alespoň za bod mohou děkovat skvělému Novákovi a také zkratu Šamánka, který z metru překopl prázdnou branku.

Že to Opava nebude mít na jihu Moravy jednoduché, ukázal už ve 3. minutě Borák. Jeho skákavou střelu k tyči vyrážel brankář Novák na rohový kop. Opava udeřila o minutu později. Z pravé strany odcentroval Partyš, Klesnil šel do souboje s brankářem Burešem. Zkušený gólman skončil i s míčem v síti a sudí Sedláček posoudil celou situaci jako gólovou – 0:1.

Brno taženo výtečně hrajícím Janem Kalabiškou si vytvořilo převahu, ze které ovšem vytěžilo jen několik rohových kopů, a ty brankář Novák ve spolupráci s obránci v poklidu likvidoval. V 11. minutě se snažil Nováka překvapit Folprecht, gólman Slezského FC jeho pokus vyrazil na roh.

Za další čtyři minuty kopalo Brno další rohový kop, míč proletěl šestnáctkou až ke Košuličovi, ten ovšem nikým neatakován pálil vysoko nad. Opava se k dalšímu výpadu dostala až téměř po půlhodině hry. Míč se dostal od Klesnila a Partyše až k Chmelíčkovi, před kterým odvracel obránce na roh. Poslední slovo první půle měl pak Kalabiška. Obešel tři hráče, avšak k zakončení se už nedostal.

Ve druhém poločase se nejdříve opřel do míče Knapp, jenomže jeho dělovku srazili domácí obránci na rohový kop. V 56. minutě mohlo být vyrovnáno. Zcela volný Kalabiška dostal na penaltě míč přímo na hlavu, avšak Novák vytáhl další ze svých skvělých zákroků sobotního dopoledne a míč vyrazil na roh.

A znovu Kalabiška, tentokrát se do míče opřel zhruba z jednadvaceti metrů. Balon letící do sítě vytáhla opavská jednička na břevno. V 68. minutě se domácí výběr dočkal zaslouženého vyrovnání. Vyskočil ztratil zbytečně míč na půlce, Brno založilo útočnou akci, jenomže ji ideálně nedohrálo. Nicméně lehký míč srazil Vyskočil na roh. Po jeho zahrání zůstal v pokutovém území volný Šamánek a hlavou srovnal na 1:1.

Za dalších deset minut propukla v opavských ochozech gólová radost. Partyš dalším přesným centrem našel hlavu Švrčka – 1:2. Vedení ale Slezané neudrželi. Stoprocentní šanci Šamánka, který z metru přestřelil prázdnou branku, ještě přežili, ovšem tři minuty před koncem se tentýž hráč ocitl za opavskými zadáky a vyrovnal na konečných 2:2.

Sečteno podtrženo - Opava v sobotu v Brně zklamala, hlavně střed zálohy ji vůbec nefungoval a na soubor trenéra Mazury čeká ještě pořádná porce práce. „Závěr jsme měli uhrát jinak, mohli jsme tady klidně vyhrát,“ zlobil se trenér Opavy Josef Mazura. „Brno šlo do zápasu hodně posilněno, my jsme bojovali, hráli, to co nám dovolili. Bohužel výsledek je takový jaký je,“ dodal zklamaný kouč Opavy.

Zbrojovka Brno B – Slezský FC Opava 2:2 (0:1)
Branky: 68. a 87. Šamánek – 4. Klesnil, 78. Švrček. Rozhodčí: Sedláček – Páral, Šenkýř. ŽK: Šamánek, Folprecht – Klesnil. Diváci: 292

Brno: Bureš – Pašek (80. Štourač), Pernica, Kaňa, Pejič – Borák (42. Michna),Folprecht, Maroši, Košulič (79. Jukl) – Kalabiška, Šamánek. Trenér: Maléř
Opava: Novák – Kolínek, Švrček, Cigánek, Vyskočil (79. Čáp) – Partyš, Křeček, Knapp, Žmolík – Chmelíček (85. Halaška), Klesnil. Trenér Mazura