„Ze začátku to vypadalo, že v našich hlavách je zakořeněno, že proti Brnu to půjde samo, opak byl ale pravdou,“ podotkl trenér Hlučína Pavel Hajný. „Hráli na brejky, a tato strategie jim vycházela,“ doplnil domácí kouč.

Už po devíti minutách hry šli hosté do vedení. Po rohovém kopu se trefil hlavou Pernica. Hlučínská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, avšak Hanus ze třinácti metrů trefil pouze gólmana Hladkého, který míč vyrazil na rohový kop. Ve 31. minutě dali Jihomoravané domácím další úder, tentokrát se hlavou prosadil Vávra, a když za dalších šest minut střílel přesně mezi tyče Stehlík, byl Hlučín zralý na ručník.

Trenér Hajný se snažil hru oživit Opicem, ale marně. Ve druhém poločase měli sice domácí míč častěji ve svém držení, s výsledkem ovšem už nic neudělali. „Měli jsme náznaky šancí, ale nic vyloženého. Brno si svůj náskok hlídalo, ale zápas zdramatizovat nedovolilo. Prakticky, i když jsme snažili tým nahecovat, bylo po prvním poločase rozhodnuto,“ uvedl hlučínský stratég Pavel Hajný.

FC Hlučín – FC Zbrojovka Brno B 0:3 (0:3)
Branky: 9. Pernica, 31. Vávra, 37. Stehlík
Hlučín: Hampl – V. Coufal, R. Coufal, Čelůstka, Štefek - Mucha (55. Hrabina), Skřehot, Mozol, Ondrušík (75. Kremzer) – Hanus, Linet (39. Opic). Trenér Pavel Hajný