Fotbalisté z Bazalů měli totiž skvělého Pavlenku v brance, mimochodem gólmana, který ještě loni hájil právě branku Hlučína.

Jediný gól zápasu přišel už po patnácti minutách hry, a to po spolupráci dvou zkušených. Hanus přihrál Bogdaňovi, ten se zastavil, podíval směrem k brance a vystřelil, Pavlenka byl bez šance – 1:0. „Musel jsem vystřelit, zamnou, byl protihráč, jsem rád, že mi to tam spadlo," culil se po zápase Petr Bogdaň.

Hlučín si poté vytvořil snad šest dalších šancí, naopak mladí Baníkovci byli ve hře dopředu jaloví. Prakticky domácího gólmana za celých devadesát minut neohrozili. „První poločas nebyl z naší strany špatný, máme ale problém s útočnou fázi. Nepomohli nám v ní ani hráči z áčka. Zeher s Ebusem, to dnes bylo o ničem," zlobil se trenér Baníku Jan Baránek.

„Velikost porážky je pro nás ještě milosrdná, Hlučín měl spoustu šancí, do kterých jsme mu ale pomohli. Našim mladým klukům ale nic vytknout nemohu. V závěru jsme ještě měli na kopačkách vyrovnávací gól, ale remíza by byla pro Hlučín krutá," přiznal sportovně trenér ostravského béčka. „Za tři body jsem rád a jsou zasloužené. Baník jsme téměř k ničemu nepustili, co mě však mrzí je spousta zahozených šancí. Nakonec jsme na to mohli i v závěru doplatit, stačilo, kdyby ostravský hráč umístil střelu k tyči," ohlédl se za zápasem trenér Hlučína Pavel Hajný.

Hlučín – Baník Ostrava 1:0 (1:0)

Branka: 15. Bogdaň. Rozhodčí: Kubica – Antoníček, Sedláček. ŽK: Bogdaň – Vašenda. Diváků: 320.

Hlučín: Šteiniger – Dressler, R. Coufal, Čelůstka, J. Barcal – Skřehot – Dostál (61. Mucha), Bogdaň, Ondrušík – Hanus, Lukáš (79. Krčmařík). Trenér Pavel Hajný.
Baník Ostrava B: Pavlenka – Vengřinek, Javorek, Kaša, Velner – Džichajev (67. Kundrátek), Vašenda, Novák, Byrtus – Zeher, Onuchukwu (62. Pyclík). Trenér Jan Baránek.