Domácí kouč Pavel Hajný měl z utkání obavy. „Zábřeh nepatří v tabulce na místa, kde se momentálně nachází," řekl úvodem domácí kouč. „Vzhledem k našim zdravotním problémům silné sestavě, kterou soupeř proti nám postavil, se před utkáním mé obavy ještě více prohloubily," přiznal Hajný. Sulko nezačalo špatně, už po osmi minutách se dostal jeden z hostujících hráčů k odraženému míči, ale brankář Jurák, který dostal přednost před Šteinigerem, ho vychytal. Hlučín kontroval centrem Hanuse, po kterém se v dobré pozici ocitl Badalyan, jenomže nepochopitelně místo hlavou zakončoval nohou a na brankáře Šustra nevyzrál. Ve 32. minutě se diváci dočkali první branky. Z pravé strany odcentroval Skřehot a Hanus hlavou potvrdil roli kanonýra – 1:0. Ještě do konce prvního dějství mohli Slezané své vedení navýšit, avšak Badalyan ze sedmi metrů brankáře nepřekonal.

„Čekal jsem, že po přestávce na nás hosté vlítnou, ale nestalo se. Byli jsme lepším týmem, balon kontrolovali a dostávali jsme se i do přečíslení," pokračoval v pozápasovém povídání Pavel Hajný. V 58. minutě prostrčil Ptáček míč na Hanuse, ten chtěl přelobovat brankáře, to se mu sice nepodařilo, ale odražený míč už dorazil do sítě. Definitivní podobu výsledku dal gólem na 3:0 Schaffartzik. „Jsem spokojený jak s výsledkem, tak předvedenou hrou, a to hlavně ve druhém poločase," podotkl domácí kouč.

„Hraje se nám dobře proti týmům, které chtějí hrát fotbal. Zápas se nám povedl, v závěru dal trenér šanci i našim mladým a to je jenom dobře," řekl autor dvou branek Martin Hanus. „Mohl jsem dát i hattrick, škoda, snad příště," pousmál se spokojený kapitán Hlučína.

FC Hlučín vers. Sulko Zábřeh 3:0 (1:0)

Branky: 32. a 58. Hanus, 82. Schaffartzik.

Hlučín: Jurák – Skřehot, Heinik, Barcal, Schaffartzik – Ptáček (82. Bělíček) Wludyka, Dostál, Lukáš – Hanus (87. Foitzik) – Badalyan. Trenér Pavel Hajný.

Zábřeh: Šustr – Rajnoha, Lukášek, J. Swiech, Heidenreich – Šichor, Hajčík (77. Balcárek) – Kostorek, Zeher, Pospíšil (65. Nečas) – Michalčák (77. Vlachovič). Trenér: Jiří Balcárek