První poločas byl reklamou na nudu. Ve druhé minutě sice opavský Knapp z velké dálky prověřil Štěpána, to však bylo ze strany Slezanů na dlouhé minuty vše. Spartak nechal respekt v kabině a opticky měl více ze hry. Zlobil hlavně exolomoučák Ševela. Jeho první pokus Novák v poklidu lapil.

Ve 31. minutě měli domácí solidní možnost. Laciga téměř z hranice šestnáctky zahrával trestný kop. Bohužel pro Hulín mířil vysoko nad. Stejnou možnost měla o pár chvilek později Opava, i když z delší distance. Nicméně Žmolíkova rána se odrazila od břevna na čáru a ven ze Štěpánovy branky.

Za další dvě minuty vystrašil Nováka hlavou Ševela, jenž si vyskočil na centr Václavíčka. Pět minut před přestávkou zatáhl balón po lajně Mršták, jeho přihrávku zpracoval Ševela, přiťukl míč Otrubovi, který ranou z první přestřelil.

Do druhého poločasu vstoupili s novým mužem na hřišti Zapletalem aktivně Slezané, ale první možnost ke střele měl Laciga, Novák zasahovat nemusel. V 52. minutě bylo dusno na druhé straně. Chmelíček, nikým netísněný se dostal v pokutovém území k hlavičce, ovšem vypustil ji přímo do středu branky, kde byl připravený gólman Štěpán. Neuspěl o pár okamžiků později ani Knapp.

Hulínu s přibývajícími minutami začaly docházet síly. V 69. minutě se už hlouček opavských fanoušků radoval. Ve stoprocentní šanci se zjevil Klesnil, ale i jeho Štěpán vychytal. Rozhodující okamžik utkání přišel o pět minut později. Kolínek z pravé strany vypustil centr na hlavu Chmelíčka, ten mířil přesně do šibenice – 0:1.

Vzápětí mohl Slezský FC o své vedení přijít. Mrštákův nebezpečný centr ale Otruba jen o milimetry nezasáhl. Závěr si již družina Josefa Mazury pohlídala a domů se vrací s třemi body.

„Začátek nebyl z naší strany dobrý, chyběl nám pohyb a větší důraz. „Uznáváme sílu soupeře, věděli jsme, že přijelo kvalitní mužstvo. V prvním poločase jsme se snažili a chtěli hrát dobrý fotbal i proti silné Opavě,“ ohlížel se za zápasem domácí kouč Josef Pospíšil. „Ve druhém poločase bylo cítit, že hosté si přijeli pro tři body. Ono nejde hrát proti takovému to soupeři v plném nasazení celý zápas, nakonec jsme inkasovali, ale rozhodně jsme dnes nezklamali,“ poznamenal trenér Hulína.

„První poločas byl z naší strany zakřiknutý, nedokázali jsme dostat do tempa, do šancí, ani vlastně do vápna. Druhá půle byla lepší, začali jsme více běhat, přišly šance a i pěkný gól, který rozhodl,“ ohodnotil sobotní duel kouč Opavy Josef Mazura.

SK Spartak Hulín - Slezský FC Opava 0:1 (0:0)
Branka: 74. Chmelíček. Rozhodčí: Ogrodnik – Plesar, Ondráš. ŽK: Zlámal – Čáp, Partyš. Diváci: 320

Hulín: Štěpán – Barcuch, Zlámal (82. Sedlář), Číhal, Václavíček – Mršťák, Laciga, Kadlec, Crla – Ševela, Otruba. Trenér: Josef Pospíšil
Opava: Novák – Kolínek, Cigánek, Formánek, Čáp – Žmolík, Partyš, Knapp, Vyskočil (46. Zapletal) – Halaška (55. Klesnil), Chmelíček (75. Kiša). Trenér Josef Mazura