Jako první dali v Opavě o sobě vědět mladíci ze Slovácka. Čtvrtníčkovu střelu brankář Novák vyrazil k Ohnutkovi, ten se ale k zakončení již nedostal, zablokovali ho opavští zadáci. Opava se začala tentokrát rozjíždět pomaleji. Ve 13. minutě se po Chmelíčkově akci dostal balon na šestnáctku, odkud ho k brance vyslal Knapp a vícemistr světa do dvaceti let Fryšták vytáhl první za svých skvělých zákroků a ránu vyrazil na rohový kop.

Další akce Opavských brzdil sudí Trávníček, nutno říci, že jeho styl řízení byl místy zvláštní. Ve 28. minutě zakombinoval u lajny Kolínek se Žmolíkem a následný centr hlavičkoval do Fryštákovy náruče Halaška.

S přibývajícími minutami začal opavský tlak sílit. Ve 34. minutě vlétl do šestnáctky Žmolík, po kontaktu s protihráčem upadl, avšak penalty se dožadoval marně. O chvíli později vypálil tvrdě Čáp, Fryšták znovu pozorný. Nejvytíženější muž slovácké sestavy pak přežil bez úhony i velkou šanci Jaroslava Kolínka. A když v poslední minutě prvního poločasu trefil po přihrávce Vyskočila Halaška Chmelíčka, šlo se do kabin za bezbrankového sta­vu.

Po pěti minutách druhého poločasu přišla první branka domácích a postarali se o ní obránci. Čáp zahrával rohový kop a Formánek dotlačil balon hlavou do sítě – 1:0. O dvě minuty později chytil Fryšták čistý gól Halaškovi, který vyrazil na roh jeho hlavičku.

Slezský FC byl při chuti, Klesnil hlavou prodloužil míč na Chmelíčka, ten ovšem trefil pouze nohy Fryštáka. Po hodině hry předvedli domácí kombinaci na tři doteky, Chmelíček v zakončení selhal. Slovácko se k vážnějšímu ohrožení opavské branky dostalo v 68. minutě, Dolina zatáhl po straně balon, odcentroval a Knapp ho před dotírajícími protihráči odkopl razantně na roh.

Opavská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Chmelíček šel sám na Fryštáka, jeho bývalý spoluhráč ho ovšem znovu vychytal. Ve 72. minutě už Slovácko kapitulovalo, Chmelíček našel Vyskočila, jenž střelou pod břevno přidal druhou pojistku Opavy. Necelých deset minut před koncem začal v opavské šestnáctce kouzlit Sasín, ovšem zakončení pokazil a nastřelil pouze dobře postaveného Nováka.

Sedm minut před koncem posunul patičkou Čáp balon na Žmolíka, jenž našel Klesnila a domácí vedli 3:0. A na konečných 4:0 upravil chytrým lobem Vyskočil.

„Dostali jsme špatný první gól ze standardky, kdy jsme si neuhlídali Frománka. Opava byla v dalším průběhu důraznější, vyhrála zcela zaslouženě,“ řekl jeden z hostujících trenérů Anton Mišovec.

„Trochu jsme rozhodili sami tím, že jsme na některé verdikty sudích byli hodně agresivní, to nás trochu vyvedlo z míry,“ přiznal opavský trenér Josef Mazura. „Bylo to o prvním gólu, ono je těžké se prosadit proti týmu, který brání v devíti lidech,“ dodal opavský trenér.

Slezský FC Opava – Slovácko B 4:0 (0:0)
Branky: 50. Formánek 72. Vyskočil, 83. Klesnil, 90. Vyskočil. Rozhodčí: Trávníček – Priesol, Žádník. Diváci: 1144

Opava: Novák – Kolínek, Cigánek, Formánek, Čáp – Žmolík, Partyš (74. Zapletal), Knapp, Vyskočil – Halaška (53. Klesnil), Chmelíček (88. Korčian) Trenér Josef Mazura
Slovácko: Fryšták – Habanec, Daníček, Ruman, Martinec – Juřenčák (58. Dolina), Chytil, Franta, Sasín – Ohnutek (58. Borusík), Čtvrtníček (81. Dočkal). Trenér: Jiří Dekař