Opava měla navrch od úvodní minuty a neustále se tlačila před brankáře Dostála. V 8. minutě centroval do vápna Čáp a hlavičce Klesnila chyběly centimetry. O dvě minuty chybovala zlínská obrana, čehož využil Halaška, avšak ve finální fázi ztroskotal na brankáři Dostálovi.

Za další dvě minuty se už domácí diváci dočkali. Zdeněk Partyš si chytře počkal na padající míč od Cigánka, v šestnáctce vykoupal bránícího hráče a zkušeně uklidil míč k tyči – 1:0.

Mladí ševci se snažili o odpověď, ovšem Šumbera hlavou na centrovaný míč nedosáhl. Opava se s přibývajícími minutami začala bavit fotbalem a diváci se dočkali dalších šancí. V jedné takové se ocitl Halaška, který ve skluzu těsně minul. Zaskočený soubor zlínských mladíků se v této fázi zápasu zmohl pouze na odkopy míčů z vlastní poloviny.

Ve 23. minutě zahrávali Slezané trestný kop, odražený míč se dostal na šestnáctku ke Knappovi, jehož přízemní, nepovedená rána letěla těsně vedle tyče. Hosté vyděsili domácí obranu po půlhodině hry. Čáp neodhadl vysoký balon, Mezírka se ho zmocnil a jeho rána minula tyč Novákovy branky.

O dvě minuty později dal osobě vědět Dušan Žmolík, jehož dělovku chytal Dostál. Hned nato vhazovali Slezané aut, Partyš posadil míč na hlavu Klesnila a Dostál tygřím skokem chytil čistý gól

Ve 35. minutě přišla fotbalová pohádka. Cigánek přesným centrem našel Klesnila a ten střelou z první zvýšil na 2:0. Na začátku druhé půle přišla třetí branka Opavy z kopačky Klesnila, ta ale nebyla pro ofsajd uznána. Chvílí na to se chytal za hlavu Žmolík, když zcela sám v šestnáctce poslal balon vysoko nad.

Opava nadále mačkala Zlín na jeho polovině. Z tlaku pramenily standardní situace. Po hodině hry udeřil Slezský FC i gólově. Nejdříve Dostál reflexivně vyrazil pumelici Cigánka, avšak na další dělovku, tentokrát z nohy Milana Halašky byl krátký – 3:0.

V 74. minutě protáhla Nováka tečovaná střela Hájka, domácí gólman vytěsnil míč na rohový kop. Poslední slovo si vzal v tři minuty před koncem Žmolík, jenž v gól přetavil přihrávku Wirtha.

„Pro nás byl tento zápas dobrou školou. Opava byla celý zápas lepší, přehrávala nás. Chceme fotbal dělat s mladýma, a tomu odpovídala i naše sestava,“ hodnotil utkání trenér Zlína Boris Káňa.

„Vyhráli jsme zaslouženě, dali jsme čtyři branky, další šance se nám nepodařilo proměnit,“ začal s hodnocením zápasu trenér Opavy Josef Mazura. „V naši hře byla sice ještě okénka, ale je vidět, že jdeme výkonnostně nahoru,“ doplnil domácí kouč.

Slezský FC Opavy – Zlín B 4:0 (2:0)
Branky: 12. Patyš, 35. Klesnil, 60. Halaška, 87. Žmolík. Rozhodčí: Žádník – Páral, Antoníček. Žluté karty: Žmolík, Chmelíček – Bublák, Rokos, Kašpar, Hájek. Diváci: 1101

Opava: Novák – Kolínek, Cigánek, Švrček, Čáp – Žmolík, Partyš (84. Wirth), Knapp, Zapletal (71. Kiša) – Klesnil, Halaška (63. Chmelíček)
Zlín B: Dostál – Kocián, Malcharek (86. Kutra), Hájek, Kašpar (74. T. Čelůstka) – Mezírka, Bublák, Motal, Šumbera – Rokos (79. Pazdera) – Bačík