„Zasloužili jsme si tři body. Zejména v prvním poločase jsme podle mě podali výborný výkon. O vítězství jsme se připravili jen vlastní lehkomyslností,“ vykládal po zápase plném zvratů domácí trenér Miloslav Machálek.

Jeho svěřenci vlétli do zápasu plní elánu a jen pár minut po úvodním hvizdu střílel nebezpečně Kyselý. V 5. minutě pak odvážně sledoval zdánlivě ztracený míč Krč a po faulu brankáře Hampla si vykoledoval penaltový faul. Tomáš Řehák však z jedenáctky ani netrefil branku.

„Kdybychom se dostali na koně penaltou, tak jsme pravděpodobně pokračovali a přidali další góly. Samozřejmě stane se to, ale tak zkušený hráč by se měl zkoncentrovat líp,“ litoval Machálek.

„Soupeř začal velmi dobře, prvních deset patnáct minut byl jasně lepší a dostal nás pod tlak,“ uznal kouč Hlučína Pavel Hajný. „Postupem času jsme se z toho ale vymanili a mohli jsme z brejků trestat,“ mínil. Největší hlučínskou šanci promarnil v první půli Mucha, který šel sám na brankáře Uvízla, ten však Uničov podržel.

I do druhé půle domácí vstoupili lépe a nakonec se dočkali i vedoucí branky. Krč po nepovedené standardce dostal napodruhé míč k Sostřonkovi, ten dostal na vápně dost místa k přípravě na střelu a zamířil přesně k tyči.

Zápas se lámal krátce po hodině hry, kdy Krč zamotal hlavu soupeři, ale jeho kroucená střela jen lehce shora olízla břevno.

Hlučín se pak zakrátko dočkal vyrovnání. Mucha po brejku hledal před odkrytou brankou Čelůstku, ale ještě před ním pravděpodobně srazil míč do vlastní sítě skluzem poslední naděje Sostřonek.

„Druhou půli jsme zase nezačali dobře a po banální chybě jsme dostali gól. Jsem ale rád, že jsme se oklepali a soupeře přečíslovali. Nakonec se nám podařilo i vyrovnat a podle mě jsme tam měli i několik dalších náznaků, ze kterých jsme mohli utkání rozhodnout, ale nevyřešili jsme to dobře,“ řekl kouč Hajný.

Hosté skutečně mohli odjet z Uničova i se všemi třemi body. Mozol však po dravém průniku střílel vysoko nad.

Strhnout výhru přece jen na domácí stranu mohl opět Řehák, který po chybě stopera Coufala šel sám na gólmana, kterého však trefil pouze do nohou. „Řehák to měl dnes všechno na noze. Podal velmi špatný výkon. Jak jsem říkal, hráč s jeho zkušenostmi musí ty situace řešit jinak. Dnes se na zápas dobře nepřipravil, ale to si s ním vyříkal,“ nešetřil kritikou Miloslav Machálek.

Ten litoval také zranění druhého útočníka Vladimíra Hrubého, jehož musel kvůli bolavému kolenu v poločase střídat. „Laďa Hrubý je pro nás důležitým hráčem. Střídání nám bohužel nevyšla. Po nich už nám chyběla kvalita,“ konstatoval na závěr Machálek.

SK Uničov – FC Hlučín 1:1 (0:0)
Branky: 50. Sostřonek – 65. Sostřonek vl. Rozhodčí: Machát – Talpa, Hájek. ŽK: Sostřonek – Kosňovský, V. Coufal, Hampel. Diváků: 350

Uničov: Uvízl – Koutek (75. Novosad), Sostřonek, Vejvoda, Juřátek – Řehák, Toman (70. Fiala), Kyselý, Švajda – Hrubý (46. Večeřa), Krč. Trenér: Miloslav Machálek
Hlučín: Hampel – V. Coufal, R. Coufal, Čelůstka, Štefek (42. Skřehot) – Mucha, Kosňovský, Mozol, Ondrušík (86. Hrabina) – Hanus, Linet (76. Pezzotti). Trenér: Pavel Hajný