V poločase přitom Slezané ještě díky brance Foltýna vedli 1:0.

„První poločas byl z naší strany excelentní. Hráli jsme dobře, vypracovali jsme si tři vyložené šance a dali jednu branku," začal se za utkáním ohlížet hlučínský trenér Milan Valachovič.

Do vedení šli hosté díky brance Foltýna, který zúročil přesnou přihrávku od Dostála.

Po přestávce začaly hostům docházet síly.

„Na naší hře se projevil středeční pohár. Když brankář Hampel chytil tři čisté šance, věřil jsem, že něco můžeme uhrát, bohužel tomu tak nebylo," povzdechl si hostující kouč.

„Udělali jsme dvě individuální chyby. Tu první Galvas. Šel do hry s tím, že ji oživí stejně jako v Blansku, jenomže teď to byl pravý opak. Připadalo mi, že se mu nechce hrát. Zbytečně ztratil balon a my jsme z toho inkasovali. Druhý gól v naší síti padá na vrub Lukáše. Je to škoda, soupeři jsme doslova darovali dva góly," zlobil se Milan Valachovič, který do základní sestavy nenasadil kapitána Petra Žižku.

„Petr měl v týdnu střevní potíže, proto netrénoval. Navíc sestava proti Frýdku hrála velmi dobře," vysvětlil absenci nejzkušenějšího hráče svého týmu.

Zlín B – Hlučín 3:1 (0:1)
Branky:
70. a 77. Blanař, 90+2. Mlýnek – 45. Foltýn. Rozhodčí: Vostrejž – Nejezchleb, Hanáková. ŽK: Bačo, Žurek, Mlýnek – Foltýn. Diváků: 106
Hlučín: Hampel – Massaniec, Heiník, Štefek – Fišer (66. Galvas), Foltyn (75. Žižka), Dostál, Hudeczek, Lukáš – Sasín, Szotkowski (73. Jančík). Trenér: Milan Valachovič