Domácí celek má za sebou hodně nevydařený zápas v Karviné, kde zklamal nejenom výsledkem, ale především předvedenou hrou.

„Bylo to hodně špatné a s hráči jsme to dlouho probírali. Předtím jsme se začínali zvedat, ale Karviná nám uštědřila pořádnou facku. Hráči si musí uvědomit, že samo to nepůjde,“ zlobil se trenér Vítkovic Vlastimil Palička.

Jeho svěřenci ztrácejí na čtrnáctou příčku čtyři body a v zápase proti Opavě potřebují nutně bodovat. Jinak by mohli ztratit kontakt se soupeři. „Nechci to stavět tak, že musíme. Takhle nechci uvažovat. Musíme myslet pozitivně a věřím, že všechnu smůlu jsme si už vybrali. Chceme vyhrát a jsem přesvědčen, že hráči pro to udělají maximum,“ řekl Palička, kterého stále trápí dosti velká marodka.

„Stav některých hráčů se už zlepšil, ale není jisté, kdo z nich už bude moci nastoupil. Bohužel máme velké starosti ve středu pole, kde se nám zranil už třetí hráč. Po Kuchaři a Křivovi jsme teď přišli i o Pleška, který se tam ukazoval ve velmi dobrém světle.“

Také hosté si už letos prošli změnou na trenérském postu a na lavičku usedl Radek Látal, pro kterého to bude druhý zápas u týmu. V premiéře jeho svěřenci remizovali s Čáslaví.

Kouč na začátku týdne ještě rozpitvával sobotní duel a rozhodně nebyl k hráčům přívětivý. „Byl jsem nucen zvýšit hlas. Vítězství jsme ztratili kvůli zbytečným chybám, navíc zkušených hráčů,“ řekl Látal.

Nyní už má ale v hlavě zápas s Vítkovicemi. „Soupeř se v posledních utkáních zvedl. Dokázal porazit Bohemku a Fulnek. Nás v Ostravě nečeká nic lehkého,“ ví dobře novopečený kouč Slezského FC. „Vzhledem k našemu postavení musíme za každou cenu bodovat,“ doplnil trenér.

Otázka ale je, v jaké sestavě Opavští na trávník vyběhnou. Šultes stojí pro karty, zranění trápí Kolínka a Metelku. „Nad startem obou visí velký otazník. Jejich absence by byla pro nás citelná,“ přiznal Radek Látal.

Přesto jedno pozitivum našel. „Celý týden naplno trénoval Vašek Zapletal. Dělá nám radost a ve Vítkovicích bude připraven na lavičce,“ podotkl trenér SFC.

(mao, rob)