Devětatřicetiletý zadák se zapojil do zimní přípravy. Maká naplno a čiší z něj obrovská chuť. Včera v polském Opole dokonce znovu oblékl opavský dres a odehrál celých devadesát minut.

„Chtěli jsme rozbít tříobráncový systém, chyběl nám zraněný Helebrand a vzhledem k tomu, že odešel Čelůstka, nasadili jsme Zdeňka Pospěcha,“ vysvětloval opavský trenér Roman Skuhravý.

„Devadesát minut zvládl výborně. Znovu ukázal, že je kvalitním fotbalistou. Jasně, že nemá zápasovou kondici, ale chybí mu jen krůček, aby mohl naskočit,“ podotkl kouč Slezského FC.

Chystá se tedy velký návrat? „Nic za tím nehledejte. S kluky trénuji, trenér chtěl vyzkoušet hru se čtyřmi obránci a ukázal na mě, cítil jsem se dobře,“ usmíval se Zdeněk Pospěch. Objeví se tedy na jaře ve žluto-modrém dresu?

„To bych teď vůbec neřešil,“ podotkl zkušený zadák. Trenér jeho slova doplnil: „Neuvažujeme o tom, že by Zdeněk naskočil hned od začátku jarní části. Ale pokud by měl chuť, mohl by být pro nás zajímavý žolík,“ zvedl prst Roman Skuhravý.

Zdeněk Pospěch sice půl roku fotbal nehrál, to ale není pro něj žádná překážka. Dobře se připravit, pro něj nebyl nikdy problém. Opava by na jeho návratu vydělala, už tím, že je to velká osobnost s mořem zkušeností, stáhl by na sebe tlak.

Navíc by nebyl první fotbalista, který by na konci kariéry naskočil zpět do zápasového kolotoče. Třeba takový Josef Chovanec naskočil z manažerského křesla do obrany Sparty a výsledkem byl mistrovský titul.