„S výsledkem i výkonem jsem spokojený. Kluci dnes nechali na hřišti maximum,“ začal hodnotit utkání opavský trenér Jiří Neček. „Domácí začali tvrdě, my jsme začali hrát po zemi a soupeře přehrávat, hráči zápas odjezdili. Škoda jen branky na 3:1,“ hovořil dále k zápasu Neček.

„Pozitivum vidím také v tom, že jsme se po zápase s Jihlavou zvedli, hráči tento neúspěch v hlavách měli. Musíme se nyní připravit na pohár a na sobotní zápas s Třincem,“ uzavřel trenér vítězného týmu.

Naopak na domácí straně panovalo rozčarování. „Jsem zklamaný z hráčů, na kterých by to mělo stát. Nejsou schopní předvést ani průměrný výkon a budu se zabývat myšlenkou, jestli mám dále působit v tomhle mužstvu,“ řekl po utkání smutným hlasem trenér Ústí Svatopluk Habanec a pokračoval: „Samozřejmě nechci opouštět tuhle loď, ale jestliže to mužstvo není schopné v osobních soubojích odehrát svůj standard, tak je to k zamyšlení. Po tomhle výkonu vypadáme jako kandidát sestupu ČFL a ne druhé ligy. Za ten výkon jsem se až styděl,“ přiznal Habanec.

„Tohle byla ostuda. Hráči se chtějí živit fotbalem, ale měli by být soudní a přemýšlet o tom, jestli by radši neměli jít do práce,“ nebral si trenér Ústí servítky.

Šestnáctka fandů spokojena

Šestnáctka věrných fandů Slezského FC Opava byla v neděli spokojena. Jejich tým odčinil domácí porážku s Jihlavou a na severu Čech se navíc prezentoval dobrým výkonem.

„Kluci hráli výborně. Ústí jsme k ničemu nepustili. Čeká nás domů daleká cesta, ale pojede se nám dobře. Tři body máme v kapse,“ hlásil vyřvaným hlasem jeden z fanoušků SFC Jan Pitřík, který před ústeckým stadionem nasedal do bílé felicie.

„Vyhrajeme doma pohár a pak i v sobotu a jsme tam, kam patříme,“ doplnil opavský fanoušek. V hloučku šťastných fandů tentokrát absentoval velký Džeky. „Normálně by jel, ale je v lázních. Posílali jsme mu info přes mobil,“ omluvil neúčast nekorunovaného krále opavského kotle Pitřík.

Ve středu pohár

Opavské fotbalisty čeká ve středu 3. září zápas druhého kola Poháru ČMFS, ve kterém Slezané na domácím trávníku hostí od sedmnácti hodin HFK Olomouc. Vedení opavského klubu připravilo pro své fanoušky opět nějaké to malé překvapení.

„Před utkáním vhodí hráči SFC do hlediště 20 podepsaných triček. Dále všechny děti, které projdou na zápas u vstupů na stadion pod laťkou ve výši 140 cm, mají vstup zdarma,“ uvedl zástupce generálního manažera Slezského FC Opava Radim Matýsek.