„Jsem rád, že se nám podařilo utkání zvládnout. Kluci navázali na zlepšený výkon z Bohemky a nebezpečného soupeře porazili,“ vydechl si po utkání opavský trenér Jiří Neček. „Nebylo to jednoduché střetnutí. Prvních dvacet minut bylo z naší strany hodně nervózních a koledovali jsme si o vstřelení gólu,“ rozebíral dále sobotní duel opavský kouč.

Ve 20. minutě vyšla ale Opavě jedna ze standardních situací a Halaška vstřelil vedoucí gól zápasu. „Věděli jsme, že ze standardek můžeme soupeře ohrozit. V týdnu jsme kladli důraz na jejich nácvik a ono na tom přineslo ovoce,“ pousmál se Neček.

Slezský FC vstřelil brzy ještě jeden gól a zdálo se, že vývoj zápasu má pod svou kontrolou. Hradec byl hlavně ve druhé polovině prvního dějství jalový. „Věděli jsme, co nás v Opavě čeká. I když jsme se na toto utkání pečlivě připravovali, první poločas nám vůbec nevyšel. Vlastními chybami a nedůsledností jsme domácí posadili do sedla,“ zlobil se hradecký stratég Oldřich Machala.

„Ve druhém poločase se nám podařilo hru oživit, snížili jsme z penalty a chtěli vyrovnat,“ hovořil dále Machala. „Jenomže v závěru znovu inkasujeme. Nedá se nic dělat, musíme jít dál. Opava ale dnes vyhrála zcela zaslouženě,“ přiznal otevřeně Oldřich Machala.

Neček ho ještě doplnil: „Penalta byla naivní a zbytečná. Naštěstí jsme to zvládli. Nyní se už budeme pomalu připravovat na Jihlavu. Čeká nás další velmi těžké utkání. Jedná se o nebezpečného protivníka.“