Opava naznačila před týdnem své možnosti. Díky zlepšené druhé půli vydolovala tři body na hřišti nebezpečného Havířova.

„První poločas nebyl z naší strany ideální. Ve druhém jsme se zlepšili a soupeře vlastně k ničemu nepustili. Bylo jen otázkou času, kdy nám tam něco spadne,“ vzpomínal na týden staré utkání trenér opavského béčka Josef Mucha.

„Do soutěže jsme vstoupili vítězstvím, rádi bychom ho doma potvrdili,“ dodal stratég z opavské lavičky. Trenér Kravař Lukáš Černín také prahne po úspěchu. „Náš výkon proti Hulínu byl takový nemastný neslaný. V týdnu jsme na některých věcech pracovali. Věřím, že v Opavě nezklameme,“ řekl Černín.

Oba trenéři počítají se změnami v sestavě. Kravaře v Městských sadech představí i novou posilou z ostravského Baníku Radka Pelána. „Může hrát jak v obraně, tak záloze. S největší pravděpodobností se objeví v základní sestavě. Připraven zasáhnout do zápasu bude i Radim Husárik, který smazává třitýdenní tréninkové manko,“ nastiňuje něco ke složení základní jedenáctky trenér Kravař.

Jeho protějšek Josef Mucha doplňuje: „My chystáme také nějaké změny. Vše se bude odvíjetod toho v jakém složení nastoupí v sobotu druholigové áčko. Nějaké kluky z prvního týmu určitě využijeme.“

Nedělní zápas je brán na obou frontách hodně prestižně. Vždyť kouč Kravař Lukáš Černín v Opavě fotbalově vyrůstal, dokonce si za ni zahrál první ligu. „Na utkání v Opavě se těším. Bude to jistě střetnutí, které převýší divizní rámec. Věřím, že cestu si na stadion si najde hodně diváků,“ přeje si Černín.

Obdobně mluví i Josef Mucha: „Myslím si, že lidé přijdou. V Kravařích na fotbal chodí slušné návštěvy, těšíme se na dobrou atmosféru.“

Podle papírových předpokladů a úvodního výsledku by favoritem měla být Opava. „Favoritem jsou domácí. Na druhou stranu, my máme ale zkušenější mužstvo, které hraje divizi dlouho,“ říká Lukáš Černín.

„Je to tak, uvidíme, jak se náš mladý tým s nedělním derby popere,“ uzavírá Mucha.

Utkání má v neděli výkop v 10.15.