Skuhravého výběr vyhrál 3:2. Srbský kanonýr ve službách Slezského FC Nemanja Kuzmanovič gól nedal, ale byl ostře sledován. Na hlavní tribuně měl své fanoušky, kteří dokonce rozvinuli transparent „Vítej doma“. Opavského kapitána to zahřálo u srdce. „Rok jsem ve Štěpánkovicích bydlel, mám to tady rád. Bylo to fantastické, místní na mě nezapomněli, dokonce mi vyrobili i transparent. Dost lidí nám chodí fandit i do Opavy,“ usmíval se po zápase Nemanja Kuzmanovič.

Bylo vidět, že máte v hledišti hodně známých, nechyběl tomu z vaší strany gól?

Ani ne. Jasně, mohl jsem dát. Měl jsem šanci ze dvou metrů, ale nespadlo mi to tam. Doufám, že mi to lidi odpustí.

Příprava je v plném proudu, jak snášíte její průběh?

Je to náročné, ale všichni víme, co chceme. Máme plán, kterého se držíme. Chceme být na ligu, co nejlépe připraveni.

Na druhé straně začínáte už 21. července, dril tedy brzy skončí…

Je to fakt o hodně lepší, než když máte přípravu celé dva a půl měsíce. Fyzicky jsme na tom dobře, až doladíme taktické věci, myslím, že budeme na sezonu ready.

Hned v úvodu narazíte na obě pražská „S“, dá se to vzít jako výhoda? Nebo spíše ne?

Není to tak špatné, hrát první zápas na Letné. Sparta nebude rozehraná. Samozřejmě má velkou kvalitu, ale nemáme co ztratit. Můžeme hodně získat, a to se týká i sebevědomí. Rozhodně si nepůjdeme zápasy k favoritům jen užít, chceme urvat i nějaký ten bod.

Domácí zápasy začnete v brněnském azylu, už jste se s tím srovnali?

S tím nic neuděláme. Už jsem to dávno hodil za hlavu. Věřím, že přijede hodně lidí a budeme se aspoň trochu cítit jako doma, a snad se nám tam bude dařit. V Brně je Srbská ulice, takže já tam doma budu.

Liga se bude hrát podle nového systému, jak ho vnímáte?

Na jedné straně je to dobré, že se bude hrát víc zápasů, na druhé mi to přijde, že systém není úplně doladěný. Hraje se pozdě do prosince, pak se začíná relativně brzy a zase se končí až 2. června, pokud se nepletu. Podle mě se mohly vložit nějaké tři čtyři středy. Bude krátká zimní pauza a ještě kratší letní.

Vaše země se dostala na světový šampionát, kde skončila v základní skupině, co na to říkáte?

Jsem rád, že tam vůbec byli. Máme celkem kvalitní mančaft, ale chyběly tomu asi větší zkušenost a taktika. Mohli postoupit ze skupiny, ale bohužel se to nepovedlo, ale nevadí. Na Srbsko jsem pyšný.

Fotbalisté SFC na soustředění do Kravař vyrazili na kolech.
Ligový nováček z Opavy vyrazil na soustředění na kolech