Devětadvacetiletý Srb zaznamenal osmnáct branek, což mu vyneslo druhé místo v tabulce střelců. Hned po sezoně se mluvilo o jeho možném odchodu, zájem měly projevit olomoucká Sigma a Teplice.

„Nějaké kluby, a to i ze zahraničí, se ozvaly, ale pokud není nic konkrétního na stole, nemá cenu si tím lámat hlavu,“ podotkl Nemanja Kuzmanovič, který momentálně tráví dovolenou v rodném Srbsku.

Kuzma s rodinou na dovolené v Turecku.

Ve čtvrtek začínáte letní přípravu, dovolená pomalu končí, jak jste ji prožil?

Hned po postupových oslavách jsme s rodinou vyrazili za teplem do Turecka. Momentálně jsme u rodiny v rodném Srbsku.

Ve čtvrtek vám začne příprava, trenér Skuhravý je znám tím, že nikoho nešetří, udržoval jste si kondici i během dovolené?

Kuzma s rodinou na dovolené v Turecku.Náš trenér a náročný? Ale teď vážně, už pár dnů nám běží individuální plán. Jelikož začínáme už čtrnáctého, tak jsme to ani moc nezameškali.

Máte za sebou super sezonu, dají se posunout ještě výše osobní limity?

Chci se zlepšovat, mám velkou chuť a taky obrovskou motivaci ukázat se v lize. Kdyby tomu bylo jinak, tak jsem mohl s profi fotbalem skončit.

Vybojovali jste si účast v první lize. Opava však zatím nedisponuje vyhřívaným trávníkem. Začnete tak domácí zápasy v Brně. Je to velký handicap?

Kuzma s rodinou na dovolené v Turecku.Samozřejmě, že to nebude stejné, jako kdybychom hráli doma. Musíme situaci brát takovou, jaká je a soustředit se maximálně na přípravu. Věřím, že to handicap nebude.

Ligu čeká nový model, jiný systém. Podzimní část skončí až v polovině prosince…

Další věc, kterou nemůžeme ovlivnit. Osobně jsem za to rád, budeme hrát více zápasů a neoblíbená zimní příprava bude kratší.