Vážně - nevážně,
aneb veselý Silvestr

Příběh jako z pohádky napsaný velkou životní náhodou. O tom, že nikdy nevíte, kam vás vítr zavane, se dokonale přesvědčila devatenáctiletá studentka Ostravské univerzity Petra Kořistková, která pracuje jako brigádnice v jedné z holasovických restaurací a disponuje vynikajícími kulinářskými schopnostmi.

V názvu celého článku jste si jistě povšimli názvu předního anglického klubu ze severního Londýna Tottenhamu Hotspur. Nyní je tak ten pravý čas na to, položit si otázku, co vlastně Petru Kořistkovou a tým Spurs spojuje?

Zaostřete zrak a pozorně čtěte!

Těsně před Vánoci se několik činovníků londýnského celku v čele s předsedou Kohoutů Danielem Levym a manažerem Harry Redknappem vydalo na zimní dovolenou do Moravskoslezských Beskyd klubovým autobusem. Na trase v okolí Opavy však jejich řidič trošku nepochopitelně sjel z kurzu a po mnoha hodinách vyčerpávajících pokusů se zorientovat v naprosto cizím kraji celá posádka dorazila až do Holasovic, kde si všichni usmyslili, že dozrál čas na pořádný odpočinek v jednom z místních restauračních zařízení.

Zde shodou okolností zrovna sloužila nedávná absolventka Slezského gymnázia Petra. „Řekli si o několik pařížských káv a poté všichni zvolili tradiční české menu – česnečku, po níž následoval řízek s brambory. Měla jsem trošku problémy jim porozumět, i když angličtinu dlouhá léta studuji. Přece jenom rodilí mluvčí - je to trochu o něčem jiném. Každopádně jsem však vycítila, že všichni byli po vydatném obědě náramně spokojeni a jeden z nich dokonce krátce před odchodem prohodil pár slov s mým šéfem, načež mi on sám prozradil, že se můžeme těšit na velké věci,“ poznamenala Petra Kořistková.

O týden později ovšem přišel z anglické metropole šokující telefonát.

„Celou záležitost jsem tak nějak vypustila z hlavy, protože sama jsem netušila, o koho vlastně šlo. Když tu najednou z ničeho nic zazvonil mobil a v něm se ozval člověk, který se představil jako Tomáš Pekhart, jenž se před nedávnem vrátil z hostování v Southamptonu zpět do rezervy Tottenhamu.

Vysvětlil mi, kdo byla ona záhadná delegace a jako rodilý Čech mi dopodrobna vyjasnil celou situaci. Zjistila jsem, že Daniel Levy po rozhovoru s vedoucím naší restaurace rozeznal můj gastronomický um a rozhodl se mi předložit lukrativní pětiletý kontrakt na post klubové kuchařky. Budu lhát, kdybych řekla, že mě celá záležitost nevzala. Doslova jsem se rozbrečela štěstím,“ pokračovala Petra.

Ta už má za sebou osobní návštěvu na svatostánku Lilywhites – White Hart Lane, kde svým podpisem dotvrdila budoucí spolupráci, a dokonce již na tréninku fotbalistům poprvé navařila.

„Rozhodla jsem se pro českou svíčkovou, kterou si všichni na výsost pochvalovali a někteří ještě žadonili o přídavek,“ pousmála se Kořistková a jedním dechem dodala: „Předevčírem jsem se vrátila z Londýna, abych si ještě stihla sbalit potřebné věci, a třetího ledna odlétám zpět. Tamní prostředí na mě opravdu zapůsobilo a být součástí takového klubu, je pro mě skutečná čest. Doufám, že v klubu se mnou budou spokojeni. V otázce menší jazykové bariéry by neměla být potíž. Sama na sobě totiž cítím možnost se v angličtině výrazně a progresivně zlepšovat.“

Informace o angažování nové kuchařky Spurs již byla zveřejněna i na oficiálních stránkách Tottenhamu Hotspur a renomovaném fotbalovém serveru skysports.com. „Jsme rádi, že v klubu můžeme přivítat takovou kulinářskou veličinu. Netrvalo nám dlouho, abychom v Holasovicích rozpoznali její výtečné schopnosti. K české kuchyni navíc už dlouhodobě chovám více než pozitivní vztah, takže má radost je dvojnásobná,“ uvedl manažer Kohoutů Harry Redknapp.

Příchodu nového člena týmu lituje hlavně a především bývalý ostrostřelec Tottenhamu Robbie Keane, který v létě přestoupil do Liverpoolu. „Volal jsem si s kapitánem a svým velkým kamarádem Ledley Kingem. Ten doslova blahořečil na adresu báječné svíčkové Petry Kořistkové. Nyní musím přiznat, že vážně uvažuji o návratu, protože mým hlavním důvodem přestupu do Liverpoolu byl kuchař Peter Gordon, který vařil opravdu katastrofálně.

Brambory byly mnohdy nedovařené. Škoda mluvit. Skutečně nerad se k tomu vracím,“ smutně zatlačil slzu osmadvacetiletý Ir v rozhovoru pro itv-football.co.uk. Příchod Petry Kořistkové k celku Hotspur pro český fotbal znamená skutečně hodně. Devatenáctiletá studentka se tak stane první tuzemskou zástupkyní něžného pohlaví, která se stane součástí mužstva působícího v Premier League.

„Jak už jsem řekla, jedná se o velkou výzvu. Lidé jsou však v severním Londýně výborní a už se těším na poznávání nové kultury. Doufám, že nikoho nezklamu,“ uzavřela povídání o nové životní štaci sympatická Petra Kořistková.

(dusepe)