„Určitě u nás vládne spokojenost, jsme na třetí příčce, a navíc jsme nováčci soutěže, takže jsme spíše překvapením,“ potvrzuje trenér Dušan Christoph. I když by se někomu mohlo zdát, že výkonnostní rozdíly mezi nižšími soutěžemi jsou minimální, opak je pravda:

„Ty rozdíly jsou velké, každý tým má svou kvalitu a je také znát, že po fyzické stránce jsou tady týmy mnohem lépe připraveny.“ Stejně jako jiné kluby, i Štítina dala svým hráčům v současné době volno a volba zahrát si fotbálek v tělocvičně je čistě individuální.

„Každý pátek máme rezervovanou tělocvičnu, takže si kluci mohou zahrát, ale je to jen na nich. Oficiálná tréninky nám začínají až 15. ledna, kdy však musíme začít opravdu makat, především tedy na fyzické kondici, jelikož nemáme zrovna nejmladší mužstvo a víme, že právě fyzička může být rozhodujícím faktorem v dalším průběhu sezony.“

Co se přípravy týká, tak mají ve Štítině poměrně bohatý program. „Máme zajištěných už několik přípravných duelů, čekají nás například Suché Lazce, Kobeřice, Bolatice a Štěpánkovice. O dalších utkáních ještě jednáme.“

Ani Štítině se nevyhne otázka ohledně odchodů či příchodů nových hráčů. „Kádr by měl zřejmě zůstat beze změny, ale jisté to není. Nyní například řešíme Kubánka, který byl u nás jen na hostování, a teď je pouze na vedení a na něm, zda u nás zůstane, nebo si budeme hledat nového brankáře,“ poznamenal Christoph.

„Samozřejmě, poohlížíme se také po nějakých příchodech, ale logicky nebudu žádného hráče jmenovat, snad jen prozradím, že bychom velmi rádi přivedli tvořivého záložníka, ale ještě je na všechno dost času, sezona začíná až 27. března,“ řekl trenér.

„Před sezonou jsme si dali za úkol hrát atraktivní fotbal a to se nám myslím hodně dařilo. Víme, že na první příčku ztrácíme relativně málo bodů, ale všechno je to také o štěstí, náhodě a momentální formě, takže nyní se chceme dobře připravit a budeme doufat, že i nadále se budou fanoušci našim fotbalem bavit,“ prozradil ještě k ambicím Christoph.

Petr Večeřa