Nutno ale říci, že mužstvo prošlo v létě velkým zemětřesením, kabina se výrazně omladila a tým výraznou měrou doplácel na svou nezkušenost.

Bývalý spolupracovník Milana Máčaly Jaroslav Gürtler se vrací na českou fotbalovou scénu po několikaleté pauze. „Vstupuji do rozjeté soutěže, karty byly již rozdány, ale jsme na začátku a řada věcí se dá ještě změnit, musíme s osudem bojovat,“ je optimistou nový kouč Hlučína.

Na novou práci se těší. „Dlouho jsem v Česku netrénoval. Jsem plný očekávání a zároveň se na práci v Hlučíně těším,“ přiznává bývalý trenér, jenž má za sebou například štace v Kuvajtu, Ománu nebo na Kypru.

Hlučínské kormidlo převzal v úterý, mužstvo již pod jeho vedením odehrálo modelový zápas s divizním Dolním Benešovem. „Chtěl jsem hráče poznat, zápas s Benešovem k tomu posloužil,“ poznamenal Gürtler. „Čeká na mě práce s mladým týmem, který nemá zkušenosti, ale já věřím, že se dokážeme zvednout,“ je nový kouč optimistou.

Velkou slabinou jeho nového týmu byly obranné standardní situace. „Těžko můžeme něco měnit. Hráči se musí na hře podílet větší osobní zodpovědností. Na prvním tréninku jsem hráčům řekl, že všichni jsou na stejné startovací čáře,“ pokračoval zkušený trenér.

První možnost k odrazu k lepším zítřkům má Hlučín dnes, kdy od 16 hodin hostí na domácím trávníku Vlašim. „Při pohledu na soupeřovu soupisku a jeho věkovou skladbu je zřejmé, že se proti nám postaví zkušené mužstvo, jehož hráči mají již něco za sebou. Navíc vstoupili dobře do sezony, jsou v pohodě,“ konstatoval Jaroslav Gürtler. Na mysli má hlavně Strnada, Jungra nebo Bukače.

„Karviná jim v minulém kole dala až příliš volnosti a oni ji za to tvrdě potrestali,“ vypozoroval trenér Hlučína. A co by na Vlašim mohlo platit? „Základem je bojovnost a nasazení. Nesmíme dát prostor soupeři ke hře a také věřím, že se k nám obrátí i štěstí,“ uzavřel Gürtler.

Zápas v Hlučíně začíná v 16 hodin.