Vždyť i po zápase vyzařovala z devatenáctiletého zadáka spokojenost. „Za vysoké vítězství jsme určitě rádi, protože Uničov patří k nadprůměrným mužstvům v MSLF, takže výhra je cenná. Tým předvedl skvělý výkon, mi osobně se hrálo taky dobře, takže paráda,“ sdělil Vladimír Coufal na úvod.

Jak bylo zmíněno výše, talentovaný obránce, který začínal v ostravském Baníku, si v utkání s Uničovem vyzkoušel jak pravou, tak levou stranu obrany a bylo patrné, že se mu lépe hraje napravo.

„To je pravda, na pravé straně se cítím líp. Trenér Mazura se mě před zápasem ptal, řekl jsem mu, že mi je to víceméně jedno, na které straně budu hrát, ale pravá je přece jen lepší, mám to totiž na svou silnější pravou nohu,“ poznamenala podzimní opora třetiligového Hlučína, která si zvyká na těžkou přípravu v SFC

„Nyní je to opravdu těžké, ale patří to k tomu. Zimní příprava je nutné zlo. Tvrdě dřeme, dvakrát až třikrát denně, což je na druhou stranu potřeba, protože z toho pak čerpáme celé jaro. Trenér Mazura je určitě dobrý trenér a příprava je intenzivnější než v Hlučíně, ale nerad bych jej zavrhoval, i kouč Hajný mi totiž určitě něco dal. Tady v Opavě jsou lepší podmínky, a proto můžeme trénovat vícekrát denně.“

Co vůbec znamená pro rodáka z Ludgeřovic šance uchytit se v druholigové Opavě? „Opava je pro mě výzva, hraje vyšší soutěž, a navíc je v mužstvu řada kvalitních fotbalistů. Třeba takový Lumír Sedláček nebo Tomas Radzinevičius, to jsou hráči, se kterými bych chtěl nastupovat, určitě mě toho mohou ještě hodně naučit, jsem mladý a můžu od nich čerpat zkušenosti,“ rozpovídal se hráč, který si zkusil i I. B třídu v Bílovci.

„Opava má navíc super stadion a skvělé fanoušky, kteří jsou vyhlášení, tak doufám, že mě dobře přijmou, pokud tady zůstanu,“ dodal jedním dechem student sportovního gymnázia.

A jaký má Vladimír Coufal pocit z dosavadního průběhu zkoušky? „Těžko nyní hodnotit. Mám za sebou první zápas, ale pořád je to zkouška. Do 21. ledna by se měli rozhodnout, takže uvidíme, jestli tady zůstanu. Pokud to nevyjde, s největší pravděpodobností se vrátím zpátky do Hlučína,“ uvažuje rychlostní typ obránce.

Nyní čeká na opavské fotbalisty čtyřdenní soustředění na Horní Bečvě, kde bude trenér Mazura pokračovat v kondičním drilu svých svěřenců. „Musím zaklepat na dřevo, zatím jsem zdravotně v pořádku, ale z toho zimního soustředění mám docela strach, protože na Bečvě jsou vysoké sjezdovky a osobně nemám moc rád běhy do kopce. (smích) Tak uvidíme, co trenér přichystá,“ uzavřel Vladimír Coufal.

Jan Šimek