Duchovní otec projektu Andreas Drastík mohl být spokojený i v sobotu večer. Ředitel Charity Jan Hanuš převzal převzal v prostorách kravařského Buly centra šek na částku 314 400 korun.

"V roce 2002 jsme vybrali 5 000 korun, jsem rád, že za dobu deseti let jsme se posunuli dále," usmíval se Drastík, kterému byl při pořádání akce pravou rukou místopředseda OFS Opava Pavel Novotný, jenž celé sobotní odpoledne moderoval.

Právě celé sobotní odpoledne bylo ve znamení sportu a dětského dne. Pozvání na akci přijal i kouč České hokejové reprezentace Alois Hadamczik, který společně s obráncem Frieburgu Michalem Barinkou byli hlavní aktéry autogramiády.

"Jsem rád, že se nám podařilo do Kravař pozvat řadu sportovních osobností. Už teď se těšíme na další ročník," doplnil Andrease Drastíka Pavel Novotný.

Výsledek nebyl vůbec důležitý

Vrcholem sobotní charitativní akce Pomozte postiženým dětem bylo utkání mezi výběrem sportovních osobností a starou gardou Kaučuku Opava. Nechyběl ani velký fanoušek Slezského FC Opava Pavel Jatzek zvaný Džeky. Diváci v ochozech kravařského stadionu viděli celkem šest branek.

Na jedné straně se předvedli ve velkém světle opavští basketbalisté, nejenže se zapsali mezi střelce, byli platní i v obranné fázi. Hattrick vykouzlil Zdeněk Partyš, který do Kravař dorazil z Brna. „Jednalo se o dobrou věc. Tyhle akce rád podpořím,“ řekl osmadvacetiletý fotbalista.

Obdobně viděl účast na akci i Jaroslav Kolínek. „Takovéto akce se musí podporovat,“ podotkla opavská ikona, která si do Kravař odskočila z beachvolejbalového turnaje. Oba týmy se snažily diváky bavit. Na jedné straně se snažil Viléma Axmanna překonat střelou z poloviny hřiště Jaroslav Kolínek, chyběly mu centimetry.

To Lukáš Černín na druhé straně už z této distance úspěšný byl. „Doufám, že se lidi bavili. Já si osobně zápas užil, rád jsem se s kluky znovu potkal,“ culil se stále pozitivně naladěný Pavel Hadaščok. „Jsem na takové akci poprvé, příště dorazím zase,“ řekl Jakub Šiřina.

Osobnosti – Kaučuk 6:6
Branky: Partyš 3, Šiřina, Blažek, Klapetek – Prasek 2, Černín, Bomba, Hruška, Chocholáček

Osobností: J. Berousek – Drastík, Kašný, Kolínek, Piskoř, Strouhal, Klapetek, Partyš, Kotík, Navrátil, Š. Berousek, Pitřík, Šiřina, Blažek
Kaučuk Opava: Axmann – Farský, Hadaščok, Černín, Grussmann, Bomba, Rozhon, Vožník, Chocholáček, Hlavenka, Hruška, Šafránek, Prasek

Turnaj sponzorů: 1. O2 Telefonica ČR 10 bodů, 2. Synot 10, 3. Hanácká kyselka 4, 4. Starostové obcí Hlučínska 3, 5. Silnice Morava 1. Utkání rozhodovala zkušená trojice rozhodčích Hrubý, Bukovský, Šafrán.