Sraz měli hráči v 9 hodin ráno a všichni vítali nový přírustek do kabiny, útočníka Pavla Šultese. V kabině nechyběli ani nově příchozí dorostenci.

„Vítám vás bombarďáci,“ zdravil své ovečky s úsměvem na rtu trenér Jiří Neček, který zároveň představil svého nového asistenta Jana Pejšu. „Honza bude ale normálně hrát, bude to mít o to těžší, že mi bude muset pomáhat a zároveň se připravovat s hráči,“ zvážněl kouč.

Prohodil pár slov ještě o náplni přípravného období a odešel se sám připravovat do kanceláře. „Nemá cenu se šetřit. Na kluky čeká pořádná dřina. Dopoledne si dáme seznamovací fotbálek a pak půjdeme tvrdě na to. Máme před sebou kondiční blok. Ve středu se pak přesuneme na první soustředění do Kravař. To bude proloženo dvěma těžkými zápasy s Dubnicí a v sobotu se Žilinou,“ nastínil v kostce první přípravný týden Jiří Neček.

„Kluci dostanou pořádně zabrat. Volno budou mít snad jen jednu neděli a jedno nedělní dopoledne,“ odkrýval dále přípravnou náplň trenér Neček. V červenci se pak celý soubor přesune do Břeclavi, kde je na programu herní soustředění.

„Břeclav je osvědčená. Máme tam všechno pohromadě, navíc kvalitní travnaté plochy. Není tak potřeba cestovat někde do ciziny,“ pochvaluje si opavský kouč. Co se týče soupeřů v přípravě, tak ti jsou většinou ze slovenských destinací. „Mám raději zahraniční protivníky. Je to určité zpestření i pro diváky. Navíc u hráčů bude i větší motivace,“ míní Neček.

Jízdní řád přípravy Slezského FC Opava

SFC Opava - Dubnica nad Váhom - středa 25. června 2008, 16.00, Hřiště U Koupaliště
SFC Opava - MŠK Žilina - sobota 28. června 2008, 17.00, Hřiště U Koupaliště
SFC Opava - MFK Ružomberok - úterý 1. července 2008, 17.00, Hřiště U Koupaliště
Karviná - SFC Opava / SFC Opava - Karviná - sobota 5. července 2008
FC Nitra - SFC Opava - sobota 12. července 2008, 19.00
Břeclav - SFC Opava - úterý 15. července 2008, 17.00
SFC Opava - SK Sigma Olomouc „B“ - sobota 19. července 2008, 17.00

I. kolo poháru ČMFS - 26. července 2008

I. kolo II. fotbalové ligy - 2. srpna 2008 - SFC Opava - Slovácko

Co se týče změn v kádru, tak první výraznou posilu získali Slezané v osobě Pavla Šultese. „Abych pravdu řekl, Pavla jsem si přál. Znám ho velmi dobře, vedl jsem ho již v olomouckém dorostu. Věřím, že bude pro nás velmi platným hráčem,“ podotkl Neček a k dalším případným změnám řekl: „Máme domluvu s generálním manažerem, avšak je zbytečné prozrazovat jména, když ještě nejsou podepsaná.“

Šultes: Na Opavu se těším, chci s ní do ligy

Pavel Šultes, kanonýr z Hané, by měl být jednou z ústředních palebných zbraní Slezského FC Opava ve druhé lize. Jeho přesun do Slezska byl z kategorie bleskových, na Slovácku ho ještě nyní nemohou pořádně rozdýchat.

„Jsem rád, že mi příchod do Opavy vyšel. Mám to tam hodně rád, navíc Slezský FC trénuje Jiří Neček a na spolupráci s ním se hodně těším,“ usmíval se v neděli večer spokojeně Pavel Šultes. Dvaadvacetiletý útočník byl horkým přestupovým zbožím. Vedle Opavy si na mladého útočníka brousila zuby Nitra, pražská Bohemka, Hradec Králové a Jihlava a samozřejmě Slovácko.

„Abych pravdu řekl, nikdo mne neoslovil. Jednal se mnou jen Pavel Hadamczik (generální manažer SFC. Poznámka autora). Jednání byla velmi korektní a brzy jsme se domluvili. Jsem rád, že to tak dopadlo,“ vydechl si Šultes, který v loňské sezoně nastřílel v dresu Slovácka sedm gólů.

A právě na Slovácku bylo z jeho přestupu do Opavy pořádné dusno. „Hlavně ze strany fanoušků. Ti ale nevěděli podstatu věci. Ano, já jsem se na Slovácku domluvil, že projednáme další spolupráci. Jenomže byla dovolená a mně se nikdo neozval. Čekal jsem, vypadalo to, že nemají zájem, tak přišla na řadu jednání s Opavou,“ vysvětlil Šultes.

Mohlo se zdát, že mladý útočník se bude chtít snažit prorazit do ligového kádru olomoucké Sigmy. „Trenér Psotka mě chtěl, ale já nemám zájem již v Olomouci hrát,“ prozradil Šultes. „Opava je pro mě podle mne nejlepším možným řešením. Je zde výborná parta a skvělí fanoušci, už se těším na sezonu,“ řekla nová opavská akvizice.

Přípravu ale naplno nezačne. „Mám drobné zranění, ale brzy bude vše v pořádku,“ míní mladý útočník. A s jakými ambicemi do Městských sadů jde? „Rád bych pomohl Opavě k postupu do první ligy,“ řekl zcela jasně a dodal: „Věřím, že pod trenérem Nečkem půjdu i já fotbalově nahoru.“

Stoper Jan Pejša novým asistentem

Zkušeného stopera Slezského FC Opava Jana Pejšu čeká v opavském fotbalu nová role. Pro nadcházející sezonu bude u týmu působit jako hrající asistent trenéra Jiřího Nečka. Střídá Kamila Papugu, kterému nebyla prodloužena smlouva.

„Nabídka mne potěšila. Beru to jako další posun ve své kariéře. Přece jen vzhledem k mému věku mi ten hráčský život pomalu končí,“ pousmál se Jan Pejša a pokračoval: „Trenérským směrem jsem se chtěl po konci kariéry ubírat.“

Hráčských povinností se ale úplně nezbaví, bude z něj hrající asistent. „Je to pravda. Přípravě s hráči neuteču,“ poznamenal Pejša. O své nové roli už diskutoval i s trenérem Jiřím Nečkem. „V neděli jsme některé věci již probírali, na spolupráci s trenérem se těším, věřím, že se od něj něco naučím,“ řekl Pejša, který v současné době intenzivně studuje trenérskou jedničku.

Práce kouče pro něj ale nebude úplnou novinkou. Před dvěma roky pracoval jako trenér mladších dorostenců v celostátní lize. „Nějaký základ jsem pochytil. Mužská kategorie je ale o něčem jiném,“ uzavřel Jan Pejša.