Nechyběla ani opora německého Biefeldu Radim Kučera.

„Pavel Hadamczik mi vždy volá, loni mi do toho vlezly rodinné problémy, teď jsem sice zraněný ale dorazil jsem. Opavu mám hrozně rád, mám zde řadu kamarádů, vždyť jsem se odtud vydal do velkého fotbalu, a na to se nezapomíná,“ řekl Radim Kučera, který první poločas sledoval ve společnosti nové trenérské dvojice Slezského FC Jaroslava Horáka a Josefa Muchy.

Ale nebyl to jenom Radim Kučera, kdo byl v neděli v Kylešovicích k vidění. Diváky bavil skvělými kousky Petr Švancara, góly střílel Jan Nezmar, jehož počínání sledoval jak otec Jan, tak strejda Pavel.

Rodinný doprovod měl i Milan Barteska, kterého přišli povzbudit otec František s bráchou Markem. Čas si našli i Pavel Šultes (kvůli zranění pouze v roli diváka), Karel Orel, Lumír Sedláček, Ivo Farský, Lukáš Černín, Alois Grussmann, Tomáš Kamrád, Aleš Hellberand, Vilém Axmann, Jiří Neček, Petr Žemlík, Pavel Hadaščok, Martin Rozhon, Pavel Hadaščok nebo Jan Baránek.

„Samozřejmě, že osloveno bylo daleko více kluků, ale někteří měli už své klubové povinnosti jako třeba Libor Kozák. Nebo Miro Mentel s Jirkou Bartlem se omluvili kvůli rodině,“ řekl generální manažer Slezského FC Opava Pavel Hadamczik.

„Já mám tyto zápasy rád, člověk alespoň ve svátcích trochu posportuje a uvidí se s kamarády,“ smál se Pavel Hadaščok, který opět rozdával i v Kylešovicích dobrou náladu.

„Tuhle akci si nenechám uniknout. Opavu mám hodně rád,“ doplnil Jan Baránek.

Ve svém živlu byli i fanoušci. Takový Džeky byl slyšet na všechny světové strany. „Bez Džekyho by to ani nešlo,“ podíval se vedle střídačky mluvčí opavského klubu Ondřej Ludvík. „Super akce. Je dobře, že klub tohle pro fanoušky dělá. Je to hlavně zásluha Pavla Hadamczika,“ nechal se slyšet Jan Pitřík.

„Příští rok uděláme vánoční utkání znovu, tradice musí pokračovat. Jenom možná posuneme začátek zápasu na pozdější dobu, aby přišlo ještě více lidí,“ doplnil Pavel Hadamczik a dodal: „Chtěl bych tímto i popřát nejen našim fanouškům mnoho úspěchu v novém roce. Věřím, že i v roce 2010 si fandové najdou cestu na náš stadion a budou znovu naším dvanáctým hráčem.

Slezský FC bývalí hráči a fanoušci – Slezský FC Opava současní hráči a fanoučci 7:6
Branky: Nezmar 2, Švancara, Gregárek, Černín, Schleofer, Rozhon – Mezlík, Půda, Nepožitek, Kiša, Schaffartzik, Holouš