Velké fotbalové bitvy propukly na dvou nafukovacích hřištích už v ranních hodinách. Na šampionát se přihlásilo celkem dvacet týmů, které byly rozděleny do pěti čtyřčlenných skupin. Každý tedy odehrál minimálně tři zápasy ve skupině. Do dalších bojů postupovalo šestnáct výběrů z dvaceti, což dávalo naději téměř všem a pouze čtyři družstva nakonec nepostoupila do vyřazovacích bojů.

Už v základních skupinách se začali rýsovat favorité. REBELS a KUJVY jimi prošli bez jediného zaváhání. Prvenství ve svých skupinách si dále zajistili GUNNERS, PŘIJĎ A HRAJ a ALL-STARS. „Z každé skupiny postupovaly tři výběry plus jeden nejlepší tým z posledních míst. Došlo ale k situaci, že právě na této pozici byla dvě družstva se stejným počtem bodů i skóre. Musel tak následovat vzájemný zápas mezi WFC MILAN a FJERČÁCI,“ vysvětluje ředitel turnaje a hlavní organizátor Jan Vimmer.

„Pomineme-li finále, šlo o jeden z nejatraktivnějších duelů celého dne,“ podotkl Vimmer. FJERČÁCI sice v poslední sekundě obdrželi gól na 6:6, ale vzchopili se a vyhráli v pokutových kopech. Ty po dohodě kapitánů obou týmů probíhaly dost netradičně, a to proto, že penalty chytali brankáři dva a ne jeden. Vyhrál WFC MILAN a v osmifinále ho čekal jeden z favoritů tým REBELS.

Na Rebely spojený tým

Hned po zápase o volnou vstupenku do osmifinále došlo k „sublimované fúzi“ jeho aktérů (jak tento proces samotní hráči nazvali) a spojili se do jednoho týmu, který nazvali dnes již legendárně MILAN FJERČÁK. „Do vyřazovacích bojů se neprobojovali KARBENÁTCI, ARSENAL a SEMŠAŠEK,“ dodal Vimmer.

Další osmifinálové boje svedly proti sobě týmy KUJVY a TVOJE MAMA a ačkoliv se TVOJE MAMA snažila sebevíc a byla vidět ohromná obětavost, na favorita turnaje, který měl ve svých řadách tři fotbalisty, nestačila a prohrála 9:4. Další osmifinále bylo mezi týmy OPAVSKÁ 4 a BYLO NÁS 5, ve kterém druhý jmenovaný vyhrál s přehledem 10:2.

Mezi GUNNERS a týmem STARTKY to dlouho vypadalo na vyrovnanou bitvu, nakonec se ale radovali GUNNERS. Stejně vyrovnané bylo také osmifinále mezi týmy TENTO POČÍTAČ a PŘIJĎ A HRAJ, který nakonec výsledkem 8:6 vyhráli kluciz PŘIJĎ A HRAJ. Dalšími vítězi osmifinále byly týmy KICK ASS, ALL-STARS a GANGSTERS, které tak ukončily působení v turnaji DESPERADOS, MORTAL KOMBAT a TEREZKA.

A poslední osmifinále svedlo dohromady již zmiňovaný „sublimovaný tým“ MILAN FJERČÁK a REBELS. „Kdo však čekal, že nově vytvořený tým favorita potrápí, musel být nejspíš zklamaný. MILAN FJERČÁK REBELS vzdoroval zhruba 20 sekund a pak už bylo utkání čistě v režii REBELS, kteří si odnesli vysokou výhru 13:2.

I v následném čtvrtfinále potvrdili REBELS dobrou formu a vyřadili tým KICK ASS. Dále se také vedlo věkově mladým mužstvům poskládaným ze studentů opavských gymnázií. GANGSTERS (Slezské gymnázium) porazili ALL-STARS a PŘIJĎ A HRAJ (Mendlovo gymnázium) porazili GUNNERS. Také KUJVY předvedly tradičně vynikající výkon a zdolaly BYLO NÁS 5.

V semifinálových zápasech již bylo vidět, že si hráči uvědomují, o co hrají (titul vůbec prvního neoficiálního mistra ČR ve vodním fotbálku a kromě jiných cen také čtyři lístky na zápas fotbalové reprezentace ČESKO – ŠPANĚLSKO) a hra se přitvrdila. „Obě semifinále byla velice vyrovnaná a skončila obě rozdílem pouze dvou branek,“ poznamenal organizátor turnaje.

Od do té doby neporažených REBELS a KUJVY se očekávalo, že se setkají ve finále, avšak dostal se tam pouze jeden, a to REBELS, kteří hráli s GANGSTERS dlouho vyrovnaně, ale nakonec však zvítězili poměrem 7:5. Naopak KUJVY, které od začátku turnaje vzbuzovaly v soupeřích respekt, poprvé v turnaji klopýtly a znamenalo to pro ně pouze boj o třetí místo. PŘIJĎ A HRAJ je v zajímavém utkání porazil 8:6.

V boji o třetí místo již byla na týmu KUJVY znát únava a podlehly mladším protihráčům z týmu GANGSTERS.

Finále bylo ozdobou turnaje

Finále svedlo dohromady dva rozlišné týmy – REBELS, kteří vyhráli, co se dalo a po celý turnaj předváděli bezchybné výkony a tým PŘIJĎ A HRAJ, kteří se naopak turnaje probojovávali poměrně nenápadně, ale v semifinále ukázali divákům, že jsou ve finále oprávněně. Po odehraných zápasech by každý od hráčů čekal viditelnou únavu, ale ti do finále vletěli hodně zostra.

„Zápas to byl nádherný, opět nechyběly krásné góly, krkolomné pády a také krásné fanynky, které po celý den podporovaly své favority. Zápas byl vyrovnaný až do konce, týmy se střídaly ve vedení, dlouho to také vypadalo na remízu, avšak nakonec se štěstí přiklonilo k hráčům PŘIJĎ A HRAJ a po výsledku 6:5 se tak stali prvními neoficiálními mistry ČR ve VODNÍM FOTBÁLKU,“ komentoval zlatý hřeb celého dne Jan Vimmer.

Cenu Milana Fjerčáka za nejlepší výkon na hřišti i mimo něj si odnesla jediná hráčka ženského pohlaví, která se turnaje zúčastnila, Martina Bernardová známá také jako „BEDNA“, hrající za tým TVOJE MAMA.

Bude i druhý ročník

Celý šampionát na Sokolce se vyvedl. „S průběhem mistrovství jsem spokojený a nadšený. Výšlo nám počasí, osobně jsem byl překvapen i účastí. Tolik týmů jsem rozhodně nečekal,“ svěřil se hlavní organizátor Jan Vimmer. „Chtěl bych tímto poděkovat sponzorům i spoluorganizátorům a věřím, že v budoucnu se můžeme těšit na druhý ročník,“ zakončil Jan Vimmer.

Složení medailistů:
PŘIJĎ A HRAJ (Martin Honka, Michal Strak, Matěj Burda, Šimon Wojnar, Johny Kupčík)
REBELS (Petr Pelc, Michal Hřivňáč, Daniel Kinnert, Michal Šubert)
GANGSTERS (Petr Štencel, Ondřej Adamík, Matěj Hrabina, Tomáš Gebauer)
KUJVY (Jiří Hanel, Jiří Petr, Martin Špiller, Tomáš Vimmer)

Petr Pelc: Chtěli jsme turnaj vyhrát

Až do finále to dotáhl na neoficiálním mistrovství České republiky ve vodním fotbálku celek Rebels. Jednou z jeho součástí byl také Petr Pelc, gólman Komárova, hokejový rozhodčí a také jeden ze skalních fanoušků Slezského FC známý jako Krtek. Jak bylo na Sokolce vidět, Krtkovi voda svědčila. „Vodní fotbal je pro mě zpestřením léta a také odreagováním od velkého fotbalu,“ svěřil se Petr Pelc.

„Letos už jeden turnaj mám za sebou, hrálo se na opavském koupališti, ale podle jiných pravidel,“ pokračuje Pelc v povídání. „Hřiště mělo větší mantinely a bylo na něm i více vody. Brankář nesměl chytit míč do rukou, gól platil jen z útočné třetiny,“ srovnává člen stříbrného týmu. Hřiště na Sokolce byla hodně kluzká a hráči docela dost padali. „Stalo se, že i někdo vyletěl mimo hrací plochu, ale také dobrá akce. Měla své kouzlo, pro diváky atraktivní podívaná,“ podotkl Petr Pelc.

Jeho tým Rebelů už v základní skupině naznačil, že bude ve startovním poli mířit docela vysoko. „Na to, že jsme se poskládali den před akcí, to z naší strany nebylo špatné,“ pousmál se brankář Komárova. Základní skupinou prošel jeho tým bez ztráty kytičky se skóre 35:17. Spanilá jízda Rebels pokračovala i v osmifinále, ve kterém vyřadila zfúzovaný celek Milan-Fjerčák.

„Za pět minut bylo rozhodnuto a našemu soupeři bylo dovoleno hrát v šesti,“ doplnil Pelc. Až v semifinále už začalo přituhovat. Proti sobě nastoupili vítězové skupin. Nejdříve tým PŘIJĎ A HRAJ porazil KUJVY 8:6. Výběr Petra Pelce nastoupil proti GANSTERS. Pohodově se dostal do vedení 5:2, ale nakonec o postupujícím rozhodovaly penalty.

„Tato disciplína byla naší silnou stránkou, vyhráli jsme 2:0 a postoupili do finále,“ řekl pyšně Pelc. První porážku REBELS utrpěl až ve finále, kde po vyrovnaném souboji prohrál s PŘIJĎ A HRAJ 4:5. „Vůbec jsme nečekali, že bychom se mohli dostat tak daleko. První místo bylo na dosah, ale bohužel, jediná naše porážka na turnaji přišla ve finále,“ pokrčil rameny Petr Pelc a dodal:

„Celá akce se povedla, jen více takových podniků, výborní byli i diváci a velkou jedničku zaslouží pořadatelé, hlavně Honza Vimmer.“