Opava byla od prvních minut lepším týmem, což dokázala vyjádřit také střelecky. V prvním poločase se nejdříve dvě góly v řadě prosadil Martin Uvíra. Dokonce mohl zkompletovat hattrick. Jeho další gólovka ale zůstala nevyužita.

Účet prvního poločasu uzavřela třetí gólem nová posila z Olomouce Martin Pulkert. Do druhého dějství nastoupili Slezané s řadou změn v sestavě. I když Slováci trefili břevno, byl to Látalův tým, kdo střílel góly. Opava Čadci porazila 6:0, zbývající góly dali Kiša, Zapletal a Cigánek.

„Utkání splnilo očekávání. Po náročném týdnu jsem chtěl, aby si zahráli všichni hráči, což se také stalo,“ řekl k zápasu trenér Opavy Radek Látal. „Zápas jsme zvládli i po technické stránce, nikdo se nezranil a i z výsledku mám radost,“ pochvaloval si trenér.

Na druhou stranu ale toho Slováci v Kravařích moc nepředvedli. „Nechtěli jsme těžkého soupeře. Herní věci začneme pilovat od pondělka. S tím přijdou na řadu i těžší soupeři,“ zakončil Radek Látal. Hráči se sobotním obědě a regeneraci rozjeli domů. Další trénink je na programu v pondělí ve 13 hodin.

Slezský FC Opava – Čadca 6:0 (3:0)
Branky: Uvíra 2, Pulkert, Kiša, Zapletal, Cigánek
Opava (I. poločas): Květon – Horka, Uvíra, Mezlík, Jelínek – Robin Wirth – Partyš, Barteska, Pulkert – Halaška, Neubert. II. poločas: Kovalík – Kolínek, Uvíra, Cigánek, Horák – Robin Wirth – René Wirth, Zapletal, Kiša – Krčmařík, Půda