„Minimálně do konce podzimní části sezony povede náš tým trenérská dvojice Rostislav Vybrančík – Martin Kocián,“ uvedl kapitán Bělé Kamil Boček. „Víme, že špatné výsledky nemůžeme házet na Břetislava Ballarina, ale chybu musíme hledat hlavně v nás, hráčích.

Po debaklu s Oticemi jsme si o tom promluvili a shodli se, že musíme zlepšit přístup nejen k samotným zápasům, nýbrž i tréninkům.“

Do zápasu vstoupili lépe hosté. Už ve druhé minutě Korbel přihrál Vaculíkovi, který v zakončení neznal slitování. Pak ale litultovický brankostroj vyhasl. Dvakrát o sobě dal notně vědět Tyburec. Nezaostávali ani tvůrci úvodní branky a útočný tandem v jednom Korbel – Vaculík.

Na jejich gólové vyjádření se ovšem už nedostalo. Podobně na tom byli i domácí. Pravou nohou do druhého poločasu však vkročil tým Bělé. Bartusek nejdříve z malého vápna trestuhodně přestřelil, ale zanedlouho to již vyšlo. Vaculík fatálně selhal ve více než stoprocentní šanci, Bělá šla do rychlého kontru a Miloš Horný vyrovnal.

„Celá akce trvala jen pár sekund,“ přiblížil kouč Litultovic Tomáš Leifert.

Jeho mužstvo mělo ještě dvě dobré příležitosti. Lukáš Leifert a po něm i Drápal však druhou branku svého týmu odmítli. Na druhé straně se nedařilo ani Krupovi, a tak se body musely dělit.

„Jednalo se o těžké utkání na těžkém terénu. Úvodní půlhodina patřila hostům, ale po vyrovnání jsme promluvili do hry i my. Remíza je asi spravedlivá,“ doplnil Kamil Boček.

„Bod je zasloužený. Trápíme se v koncovce a za takového stavu musíme vzít s povděkem i remízový výsledek. Kdybychom v prvním poločase proměnili naše šance, mohlo to být úplně o něčem jiném,“ zakončil Tomáš Leifert.

Bělá - Litultovice 1:1 (0:1)
Branky: 59. Miloš Horný – 2. Vaculík

Bělá: Badaj (46. V. Krištof) – David, Gvoždík, Boček, Papšík – Bartusek, A. Hiltavský, Krupa, Miloš Horný – Vyhlas (64. Plaček), Vaňura (58. P. Horný)
Litultovice: Steiner – Dörrer, Bělaška, Raschka, Doležel – A. Haas (78. Nádeníček), Honig, Borč, Tyburec (53. L. Leifert) – Korbel (65. Drápal), Vaculík

Petr Dušek