Sobotní zápas domácí snad ani nemohli rozehrát lépe. Krátce po čtvrthodině hry nakopli míč za hostující obranu a Juchelka se v koncovce nemýlil. Ani ne o pět minut později Bělá zaváhala na vhazování, balon se opět ocitl u brumovického ostrostřelce, jenž vymetl šibenici.

„Následovalo hluché období. Po pětadvaceti minutách jako bychom přestali hrát,“ nechápavě kroutil hlavou oddílový předseda Brumovic Miroslav Silber.

Ještě do poločasu stihli domácí prohospodařit svůj náskok. Miloš Horný nejprve přetavil v gól roh Vyhlase a pět minut před odchodem do kabin tentýž hráč dokonce vyrovnal.

Po přestávce se Brumovice snažily, ale nebylo jim přáno. Netrefily odkrytou bránu, nastřelily tyčku a také břevno. A právě po zmíněném břevně přešla Bělá do rychlého brejku. Jäger uličkou vybídl ke zteči brumovické svatyně Aleše Hiltavského, jenž zařídil vedení svého mužstva.

Stejný fotbalista o dvacet minut na to vběhl do soupeřovy šestnáctky, přehodil Palucha a definitivně pojistil vítězství Bělé. „Nevím, co se stalo. Pětadvacet minut hrajeme dobře a pak úplně vypadneme z role. Když vedete 2:0, neměli byste prohrát,“ dodal Miroslav Silber.

„Vyrovnaný zápas. Největší rozdíl byl v tom, že nám se podařilo proměnit téměř vše, k čemu jsme se dostali. Spíš se jednalo o remízové klání, ale za tři body zvenku jsme nesmírně rádi,“ hodnotil kapitán hostí Kamil Boček.

Brumovice - Bělá 2:4 (2:2)
Branky: 18. a 23. Juchelka – 31. a 40. Miloš Horný, 55. a 78. A. Hiltavský

Brumovice: Paluch – M. Chlopčík, Kubičík, F. Chlopčík, Beil – J. Šrek, Porubek, Schreier, Rypar (75. Dehner) – Bartoníček, Juchelka
Bělá: V. Krištof – David, Gvoždík, Boček, Papšík – Bartusek, A. Hiltavský, Miloš Horný, Plaček (20. Vaňura) – Vyhlas (71. Martin Horný), Jäger (62. Krupa)

Petr Dušek