Jen za první poločas se ve stoprocentních příležitostech objevilo několik hráčů. Dostál se zprava probíjel před gólmana, ale na malém vápně nezamířil gólově. Vzápětí svého spoluhráče napodobil Michal Modelský, který z bezprostřední blízkosti poslal míč do břevna.

Modelský podruhé. Tentokrát z jedenáctky umisťuje balon vedle. I Kirchnerův pokus síť nerozvlnil. Badaj totiž konečky prstů vytěsnil míč do bezpečnějších prostor.

„Kdybychom po první půli vyhrávali třeba 3:0, nikdo by se tomu nemohl divit,“ poznamenal vedoucí budišovského mužstva Jaroslav Kostecki.

Druhá pětačtyřicetiminutovka začala tutovkou Kašpárka, jehož samostatný únik skončil mimo tři tyče. V padesáté minutě si domácí fanoušci konečně zařvali gól. Kirchner se prosadil z boku a v zakončení se nemýlil. O chvíli později Hudeček vyhrál osobní souboj s protihráčem a levačkou zařídil druhý gólový úspěch svého týmu.

Ve zbytku zápasu ještě mohli vedení pojistit Kuric s Levákem, jenže jejich snaha vyšla naprázdno. „Ze zaváhání v koncovce se musíme poučit. Není možné, abychom zahazovali takové superšance. Postavit se proti nám silnější soupeř, mohli jsme toho litovat, čímž nechci kvality Bělé nijak snižovat,“ dodal Jaroslav Kostecki.

„Domácí byli o sto procent lepší. My jsme nenastoupili v plné síle. Bohužel někteří hráči by měli přehodnotit svůj přístup k fotbalu, protože tohle byla katastrofa. Náš tým zahrozil až dvě minuty před koncem, kdy Martin Horný lízl tyč, což je žalostně málo.

Naše prohra v Budišově mohla být vyšší,“ nazýval věci správnými jmény trenér hostí Břetislav Ballarin.

Budišov nad Budišovkou - Bělá 2:0 (0:0)
Branky: 50. Kirchner, 66. Hudeček

Budišova: Krása – Marek, Dvořák, Dostál – Oleják – Levák, Vondrouš, M. Modelský (80. Schlauch) – Kašpárek (60. Kuric), Hudeček, Kirchner
Bělá: Badaj – M. Krištof, Gvoždík (61. Krupa), Boček, Wippler (76. V. Krištof) – David, A. Hiltavský, Papšík, M. Horný – Bartusek, Vaňura