Domácí neměli pro komárovskou krizi pochopení, což se projevilo už v osmé minutě, kdy se Kirchner hnal na Košárka zcela sám a v koncovce nezaváhal. Další průběh by se dal připodobnit tradičnímu českému přísloví s malou redakční obměnou.

Když totiž dvanáctá minuta dopustí, i budišovský kapitán spustí. Ano, největší hvězdou utkání byl bezesporu vůdce domácích Jan Vondrouš. Ve zmíněné minutě přetavil v branku přihrávku Schildra. Následně nahrávač Schilder dokonce zvýšil na 3:0, ale po menší odmlce se opět ujal slova muž s kapitánskou páskou.

Během čtvrthodinky nejenže zkompletoval hattrick, ale přidal ještě jeden gól navrch, než je k tomuto fotbalovému počinu třeba. V pětašedesáté minutě tak Budišov vedl hrozivým rozdílem 6:0 a zdaleka nebyl konec.

Vondrouš se po čtyřech brankách etabloval do role nahrávače a připravil míč Levákovi, jenž se z půlky řítil sám na brankáře, obhodil si jej a dával do prázdné. Minutu před začátkem nastavení propálil vše, co mu stálo v cestě, Mička. Záhy prošel z boku až do vápna Kirchner a s pomocí teče jednoho z bránících dopravil míč do sítě.

Komárov se tak vrací do Opavy s pořádným debaklem.

„Jednoznačný zápas. Nejslabší soupeř, co se proti nám letos postavil. Mohli jsme klidně vyhrát 13:0 nebo 14:0. Kirchner s Vondroušem totiž dohromady spálili šest stoprocentních, ale opravdu stoprocentních příležitostí,“ soudil vedoucí domácího mužstva Jaroslav Kostecki.

Druhá strana v podání trenéra Komárova Marka Feilhauera hodnotila zápas slovy: „Špatný výkon. Špatný přístup hráčů. Neplnili taktické pokyny. Dalším neduhem bylo nevhodné řešení některých situací. Místo střely jsme volili přihrávku anebo obráceně. Jako příklad bych uvedl naši největší šanci, do které se dostal Šubert, ale zamotal se ve vlastních kličkách.“

Budišov nad Budišovkou - Komárov 9:0 (3:0)
Branky: 8. a 90+1. Kirchner, 12., 51., 60. a 65. Vondrouš, 17. Schilder, 70. Levák, 89. Mička

Budišov nad Budišovkou: Krása – Schlauch (62. Mička), Dvořák, Dostál, Oleják (64. Kašpárek) – Levák, Vondrouš, Marek – Schilder (57. Kuric), Kirchner, Hudeček
Komárov: Košárek – Zapletal, Lindovský, Srubek, Mácha – Hlušíček (50. B. Novák), Hřivnáč, Šubert, Javorek (26. Brisuda) – Kunz, Straka

Petr Dušek