Už od úvodních minut hosté kousali. Nebezpečnou střelu Jelenka sice Krása vytěsnil, ale v osmadvacáté minutě už poprvé lovil míč ze sítě. Kuzník se po narážečce s Mahrem dostal až k zakončení, v němž si věděl rady.

Zanedlouho se řítili sami na brankáře Kuzník s Mužíkem. Hlavní rozhodčí je však zastavil pro údajný ofsajd. Kylešovice se stále hnaly do útoku a Jelenek už domácího gólmana překonal, jenže na brankové čáře ho zastoupil jeden z budišovských obránců a zabránil téměř jistému gólu.

Za Budišov nad Budišovkou zahrozil jen Kirchner, který postupoval z boku, ale nedal. „Během prvních pětačtyřiceti minut jsme hostujícího brankáře pořádně neprověřili,“ zmínil se vedoucí budišovského mužstva Jaroslav Kostecki.

Druhý poločas mnoho fotbalové krásy nepobral. Domácí se sice dostali k několika šancím, ovšem gólové vyjádření žádné. Oleják byl sám ve vápně, jenže jeho pokus zůstal ležet ladem. Podobně tomu bylo i u Kirchnera.

A tak deset minut před koncem hosté založili další smrtící útok. Samostatný nájezd proměnil Jelenek a tři body putovaly do Kylešovic.

„Hrál se slabý fotbal. Soupeř nebyl lepší, ale zakončoval přesně. Produkoval hru nakopávaných míčů směrem dopředu. Dneska bylo od obrany až po útok vše špatně,“ dodal Kostecki.

„Vyrovnané utkání. Myslím si, že vyhrál šťastnější celek. Vítězství na začátek soutěže se každopádně počítá,“ zhodnotil trenér kylešovického mužstva Ivo Heiser.

Budišov nad Budišovkou - Kylešovice 0:2 (0:1)
Branky: 28. Kuzník, 80. Jelenek

Budišov: Krása – Marek, Mička, Dostál, Oleják – Tobolík, Hudeček, Vondrouš – Kirchner, Dvořák (78. M. Modelský), Fluss (60. Schlauch)
Kylešovice: Grobar – Žídek, Utěšený, Škobrtal (75. Palička), Führich – Mahr (85. P. Anděl), Fruncek (65. Přibyla), M. Anděl, Mužík – Kuzník, Jelenek

(dus)