Možná ještě horší skutečností než prohra je pro Budišov nad Budišovkou naprosto zdevastované hřiště, které bylo dost podmáčené. „Tímto utkáním jsme ho naprosto vyřídili. Určitě musíme zrušit středeční dohrávku s Velkými Heralticemi a uvidíme, zda budeme hrát i o víkendu. Trávník je zničený,“ litoval vedoucí domácího mužstva Jaroslav Kostecki.

Skóre otevřel v patnácté minutě Martin Staníček. Zúročil nádherné potáhnutí Kanii a ve vápně měl usnadněnou úlohu. Šest minut nato však vypálil Marek, balon se odrazil k Vondroušovi, který z voleje pokořil Balloka.

Domácí ale doplatili na nemohoucnost svých střelců v koncovce. „Fatálně zaváhali dvakrát Kirchner, Oleják a Vondrouš nastřelil břevno,“ komentoval přední funkcionář budišovského výběru.

Druhá půle odstartovala trefou Olejáka. Pak se do toho ovšem pořádně obuli hosté. Nejdříve Thiemel přes Bartoška a Wiltche posouval balon Kurzicovi a ten se hlavou nemýlil. Rozhodnutí vzešlo z kopačky Wiltche. Střídající Kára utekl budišovské obraně. Následně na hranici šestnáctky vypálil Matěj Malohlava a Wiltch pohotově dorážel na konečných 2:3.

Těsně před koncem po chumlu domácí podruhé v zápase orazítkovali břevno, a tak vyšli bodově naprázdno.

„Jsem velice zklamaný. Zahodit tři jasné gólovky a trefit dvakrát břevno je neuvěřitelné. Pod inkasovanými brankami se podepsala naše velmi špatně hrající obrana,“ kritizoval defenzívu Budišova Jaroslav Kostecki. „Zasloužené vítězství. Domácí tým se sice prezentoval solidním výkonem, ale o chloupek byl skutečně horší,“ mínil na závěr asistent trenéra Malých Hoštic Stanislav Fiala.

Budišov nad Budišovkou - Malé Hoštice 2:3 (1:1)
Branky: 29. Vondrouš, 49. Oleják – 15. Staníček, 58. Kurzica, 80. Wiltch

Budišov nad Budišovkou: Krása – Dostál, Dvořák, Schlauch, Hasala – Marek, Vondrouš, E. Levák (60. Kuric) – Kurchner, R. Modelský (85. A. Levák), Oleják
Malé Hoštice: Ballok – Mlýnek, Kříž, Kurzica, Kašný – Kania, Thimel, Šafarčík, Bartošek (67. Kára) – M. Malohlava, Staníček (40. Wiltch)

Petr Dušek