Služovice - Litultovice 3:1 (2:1)

Služovice ve středeční dohrávce porazily Litultovice a stále se drží ve hře o postup. Skóre otevřel Hnida z přímého kopu. Nedlouho po něm pojišťoval vedení svého týmu Vojtěch Kremser. Hosté sice stihli snížit, když Brzeznému vypadl balon z rukavic a Vaculík pohodlně dorážel do poloprázdné brány, ale definitivu výsledku udělil Vladan Ciminga, který zužitkoval přihrávku Martina Kremsera a z malého vápna zavěsil.

„Myslím si, že jsme byli lepším mužstvem. Po určité době jsme přebrali otěže zápasu do svých rukou. Škoda, že náš celek nechal utkání zdramatizovat lacinou brankou. Každopádně naše výhra je zasloužená,“ komentoval předseda služovického klubu Tomáš Barč.

„Domácím jsme byli rovnocenným protivníkem. Za stavu 2:0 jsme do toho šli naplno s vědomím, že nemáme co ztratit. Náš celek opět spálil několik stoprocentních šancí. Pořád to stejné,“ doplnil kouč Litultovic Tomáš Leifert.

Branky: Hnida, V. Kremser, V. Ciminga – Vaculík

Kyjovice – Hněvošice 1:1 (0:0)

Další středeční dohrávka se uskutečnila na umělé trávě v Těškovicích. Vítěz však z tohoto klání nevzešel. „Museli jsme si zvyknout na jiné podmínky. Oproti Kylešovicím měla těškovická umělka menší rozměry. Hřiště bylo dost úzké,“ popisoval trenér hostí David Křempek.

První gól vsítili domácí, i když kouč Hněvošic kroutil hlavou. „Ve vápně došlo ke kontaktu našeho stopera s kyjovickým Lukášem Richtrem. Hlavní sudí nechal pokračovat. Richter zůstal na zemi a signalizoval, že má vyražený dech.

Poté, co byla hra přerušena, došlo ke konzultaci s pomezním a nařídila se, jak mi bylo řečeno, tzv. dodatečná penalta. Pravidla o ničem takovém nehovoří a požádali jsme o vysvětlení. Abychom se báli, že v příštím utkání se třeba po zákroku z páté minuty bude pískat v nastavení druhého poločasu,“ mínil s ironií v hlase David Křempek.

Jeho protějšek Jan Krzák však celou situaci viděl úplně jinak: „Jednalo se o jasný pokutový kop. Lukáš Richter musel být odnesen ze hřiště s vyraženým dechem. Jiné je akorát to, že penalta nebyla nařízena okamžitě, ale až po rozmluvě s pomezním.“ Jen pro úplnost, desítku proměnil Pohl, jenže rychlou odpověď našel Miroslav Buchta a vyrovnal na konečných 1:1. Obě strany se pak názorově shodly, že remíza je spravedlivá.

Branky: Pohl z pen. – M. Buchta

Otice – Žimrovice 3:1 (2:1)

Otičtí fotbalisté vyzráli i na Žimrovice. Nutno však dodat, že cesta za třemi body byla podstatně trnitější než v duelu s Bělou. O dobrý vstup svého mužstva do zápasu se postaral obávaný kanonýr Váleček. Dvěma brankami nasměroval Otice za vítězstvím, ale Michal Martínek snížil.

I přes určitý tlak hostí se o pojistku postaral Kostera, který přisoudil otické skvadře plný bodový zisk. „Po delší přestávce jsme nezahráli optimálně. Je pravda, že ve druhé půli byla na straně Žimrovic alespoň optická převaha, jenže dostávaly se jen po šestnáctku. Žádné větší šance neměly a vítězství je pro nás spravedlivé,“ konstatoval trenér Otic Radek Minarčík.

„Můžu říct, že se hrálo vyrovnané utkání. Neproměnili jsme stoprocentní šance, což je naše jarní bolest. Ve druhé půli náš celek přitlačil domácí na jejich půlce. Rozhodující třetí branka byla dost smolná. Otický hráč vystřelil a tečovaná střela zapadla do sítě,“ uzavíral trenér Žimrovic Kamil Matěj.

Branky: Váleček 2, Kostera – Martínek

Petr Dušek