„Osobně jsem se byl v sobotu v Oticích podívat, takže výsledek jsme věděli. Bylo jasné, že když o den později porazíme Velké Heraltice, budeme vést o jeden bod,“ posuzoval hněvošický trenér David Křempek.

První poločas byl na vyložené šance chudý jak kostelní myš. Kouč domácích ho označil za ospalý. Proto s ním moc neztrácejme čas a přejděme rovnou na ten druhý, jenž lze charakterizovat za podstatně zajímavější.

Posun na první místo tabulky se začal Hněvošicím zvolna rozplývat v osmačtyřicáté minutě, kdy na půlce získal míč Vladimír Valchař. Asi z třiceti metrů jej napálil, balon před Černínem zaplaval a skončil v síti. Podobná situace jako Pedrova parádní trefa ze středečního duelu Barcelony s La Coruňou.

V tu chvíli se však tým domácích postavil na odpor. Zvýšil obrátky a bušil do heraltické defenzivy. Šancí bylo nespočet, a proto si o nich řekněme jen jmenovitě. Dobré příležitosti měli na kopačkách Durda, Gargoš anebo Dominik. Pět minut před koncem to ovšem vyšlo. Durda posadil centr z rohového kopu na hlavu Pavla Ševiora a ten se postaral o vyrovnání.

Za hosty hrozil Kačeriak, jenže jeho pokus se neujal, a tak si oba soupeři body podělili. „Zbytečná remíza. Brankových příležitostí jsme měli spoustu, ale heraltický gólman Šmajstrla chytal skvěle,“ podotkl David Křempek.

Asistent trenéra Velkých Heraltic René Štěpán pak ještě doplnil: „Bodu si vážíme. Divácká atmosféra byla velmi pěkná. Druhý poločas jsme hráli pod tlakem, ale remíza je spravedlivá.“

Hněvošice - Velké Heraltice 1:1 (0:0)
Branky: 84. P. Ševior – 48. V. Valchař

Hněvošice: J. Černín – Poštulka (72. M. Buchta), René Buchta, Konečný, Kotzián – Droppa (46. R. Ševior), Dominik, M. Stříbný (82. Vitásek), P. Ševior – Durda, Gargoš
Velké Heraltice: Šmajstrla – V. Valchař, M. Štěpán, Kotrs, M. Valchař (87. Gilík) – Zvardoň, Kačeriak, Čunta, Staňo – Kocián, Tesař

Petr Dušek