První poločas začali aktivněji hosté. Pavelek se zleva probojoval až před brankáře Bednaříka, ale neuspěl. Podobně si počínal i Krumer, který po centru Bajgara nerozvlnil síť domácí svatyně.

Trenér Martin Greipel se po jednom sporném zákroku cítil ukřivděně. „Podle mého názoru se měla pískat penalta. Krumer se dostal do vápna, obešel hráče, ale byl podražen. Sudí však pokutový kop nenařídil,“ komentoval.

Naopak udeřilo na druhé straně. Komárov zahrával roh a míč uklidil do sítě Pavela. Za nejtěsnějšího vedení hostujícího týmu se odcházelo do kabin. Domácí mohli litovat, že se nepodařilo přidat druhou branku. Příležitost k tomu byla. Hřivnáč s Kubesou ale dobrou šanci promarnili.

„Kdybychom pojistili druhým gólem, pravděpodobně bychom zápas dovedli do vítězného konce,“ konstatoval komárovský kouč Marek Feilhauer.

Slavkov se snažil vyrovnat, ovšem až do jednaosmdesáté minuty zůstávalo skóre neměnné. Velké možnosti měl na kopačkách Krumer, později ho nahradil Šenk, ale i tomu se v zakončení nevedlo. V inkriminované minutě se prosadil po centru Rubého Pavelek.

Zanedlouho Tůma fauloval v šestnáctce Bajgara a Gilík se ze značky pokutového kopu nemýlil. Poslední zajímavá situace přišla na řadu dvě minuty před začátkem nastavení, kdy právě Tůma musel po druhé žluté kartě předčasně pod sprchy. Slavkov si nakonec vedení pohlídal a na úvod sezony zvítězil 2:1.

„Nehráli jsme v plné sestavě. Chyběly některé z našich opor. Do sedmdesáté minuty jsme se soupeřem drželi krok, pak jsme ale odpadli fyzicky a Slavkov nás přehrál,“ přidal pár postřehů Feilhauer.

„Vzhledem k vývoji utkání jsme získali povinné tři body. Od první minuty byl náš tým jasně lepší. Takový Krumer zahodil čtyři stoprocentní šance. Klukům jinak nemůžu nic vyčíst. S výkonem jsem spokojen,“ doplnil hostující trenér Martin Greipel.

Komárov - Slavkov B 1:2 (1:0)
Branky: 43. Pavela – 81. Pavelek, 84. z pen. Gilík

Komárov: Bednařík – Zapletal, Lindovský, Tůma (88. ČK), Šubert – Hřivnáč (65. D. Novák), Kubesa, Srubek, Hlušíček – Kunz (50. Pustai), Pavela
Slavkov B: Klement – Kapitán, Gilík, Schneider, Kvarčák – Pavelek, Rubý, Binder, Javorský (65. Cahel, 85. Gebauer) – Krumer (77. Šenk), Bajgar

(dus)