OKRESNÍ PŘEBOR: Kyjovice - Budišov 6:1

Kyjovice, Těškovice - Umělá tráva v Těškovicích se stala dějištěm dohrávky mezi Kyjovicemi a Budišovem nad Budišovkou.

20.11.2009

Ilustrační fotoFoto: Deník/Jaroslav Bílek

Skóre se rozepisovalo již ve čtvrté minutě, když krásnou kombinaci zakončil křižnou střelou k tyči Lukáš Richter. O chvíli nato našla přihrávka z levé strany před bránou úplně volného Vavrečku, který zvyšoval vedení domácích.

Lukáš Richter se zapsal do střelecké listiny ještě jednou, když zakončil skvělou individuální akci. Ve čtyřicáté minutě přišla zbytečná chyba ve středu zálohy, Budišov posunul míč na velké vápno, kde stál připravený Kirchner.

Kyjovice však ještě jednou udeřily. Psala se pětačtyřicátá minuta. Mach pohotově vystřelil, jeden z hostů tečoval a bylo to znovu o tři góly. „Určitě se jednalo o náš nejpovedenější první poločas v okresním přeboru. Kromě toho si výbornou šanci vytvořil také Imrich,“ objasnil vedoucí kyjovického mužstva Radim Kudela.

Druhá pětačtyřicetiminutovka byla na góly o dost skoupější. Budišov sice svého protivníka trochu zatlačil, avšak gól vsítily Kyjovice. Imrich využil zaváhání stoperů, přehodil si brankáře a umisťoval do prázdné. Hosté si zásluhou Kirchnera vypracovali dvě dobré příležitosti a po brance volala hlavně ta druhá, při níž se chvěla tyč Krayzelovy svatyně.

Šestý kyjovický gól padl až pět minut před koncem, kdy Žurkův centr dopravil do sítě Vavrečka. Rozdíl mohl být dokonce vyšší. „Lukáš Richter toužil po hattricku. Perfektně vystřelil, ale hostující gólman fantasticky vytáhl balon letící rovnou do šibenice. Možná jeho životní zákrok,“ soudil Radim Kudela.

Ten také utkání zhodnotil. „Připadalo mi, že do utkání jsme vstoupili s větší touhou po vítězství. Soupeř vypadal odevzdaně, bez chuti. Při vedení 2:0 bylo rozhodnuto,“ pokračoval.

„Tohle byl totální výbuch. Hráli jsme nezodpovědně. Kyjovice nás předčily ve všem. Byly tvrdší, víc bojovaly. Nám naprosto selhala obrana a hlavně její kraje. Pochvalu zaslouží akorát brankář Řezníček, který ještě minimálně tři tutovky domácích zlikvidoval,“ uzavřel vedoucí budišovského mužstva Jaroslav Kostecki.

Kyjovice - Budišov nad Budišovkou 6:1 (4:1)
Branky: 4. a 20. L. Richter, 8. a 85. Vavrečka, 45. Mach, 65. Imrich – 40. Kirchner

Kyjovice: L. Krayzel – D. Krayzel, D. Richter, O. Bláha – Volný – M. Bláha, Vavrečka, Mach, Kučera – Imrich (75. Žurek), L. Richter
Budišov nad Budišovkou: Řezníček – Marek, Dvořák, Oleják, Dostál – Levák, Hudeček (78. Křen), M. Modelský – Kirchner, Kašpárek, Kuric (70. Mička)

20.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Matěj Melecký se narodil 16. října, vážil 3,31 kilogramů a měřil 49 centimetrů. Rodiče Eva a Martin z Kravař přejí svému prvorozenému synovi do života zdraví, štěstí, Boží požehnání a aby potkával jen samé dobré lidi.
13

Při archeologickém výzkumu v okolí Müllerova domu byla mimo jiné objevena také kachle z kamen z přelomu 15. a 16. století s erbem Vladislava Jagellonského.

Opavsko je pro archeology zemí zaslíbenou

Jiří Štěpáník: Včelař vždy dbá na dobrou matku

/ROZHOVOR/ Na střeše jednoho z jeho domů na Dolním náměstí můžete vidět více než deset včelstev. Další pak třeba v Městských sadech. Jiřího Štěpáníka můžete potkat také na farmářských trzích, kde prodává med a sirupy, ale i další produkty.

Komická opera dramatického skladatele Verdiho

/POZVÁNKA/ Do nové sezony přispěje v neděli 22. října od 19 hodin operní soubor uvedením premiéry opery Giuseppa Verdiho s názvem Falstaf. Jde v podstatě o jedinou komickou operu skladatele zaměřeného na dramata, který ji údajně vytvořil během čtrnácti dnů na přání královny Alžběty I.

Basketbalisté chtějí pátou výhru

/POZVÁNKA/ Výbornou formou disponují na úvod sezony opavští basketbalisté. Trenér Petr Czudek se svým týmem všechny čtyři duely vyhrál, naposledy Slezané přejeli na Folimance domácí USK Praha. V sobotu do Opavy míří úřadující vicemistr z Děčína.

Dominik Simerský: Musíme zlepšit defenzivu

/POZVÁNKA/ Pikantní souboj nabídne Fortuna národní fotbalová liga. Vedoucí Opava míří na hřiště druhých Budějovic. Na Střeleckém ostrově bude k vidění zápas nejlepšího útoku proti nejlepší defenzivě.