Roman Vavrečka. Tak zní jméno prvního střelce zápasu. Po standardce šikovně tečoval míč a jeho mužstvo se mohlo radovat už v páté minutě. Vzápětí přišly na řadu velké šance téhož fotbalisty a spoluhráče Lukáše Richtra, jenže ani jeden z pokusů se neujal.

Naopak na hranici šestnáctky se uvolnil Lukáš Leifert a zamířil přesně k tyči. Ještě před přestávkou však dal novou podobu skóre Roman Vavrečka, když usměrnil do sítě prodloužený centr.

„Měli jsme proměnit všechny naše šance. To by pak zápas vypadal úplně jinak,“ soudil vedoucí kyjovického mužstva Radim Kudela.

Ve druhém poločase Litultovice chtěly změnit nepřízeň osudu a pořádně za to vzaly. Vyrovnání se dostavilo v třiapadesáté minutě. Adam Haas nacentroval míč do vápna, mezi obránce si naběhl Honig a hlavou dával na 2:2.

Pro rozuzlení tohoto nedělního příběhu musíme dojít až do čtvrté minuty nastavení.

Po rohu vznikla skrumáž, v níž se jako první zorientoval Lukáš Leifert a zařídil svému mužstvu vítězství. „Těžko se mi to hodnotí. Měli jsme více brankových příležitostí. Individuální chyby nás stály body. V třiadevadesáté minutě jsme zbytečně odkopli míč na roh, po němž následoval rozhodující gól,“ uvedl příklad Radim Kudela.

„Soupeř dvakrát vedl, ale vždy se nám podařilo odpovědět. No, a v závěru jsme vsítili třetí branku. Naši hru oživila střídání. Potom jsme se dostávali před bránu Kyjovic o poznání snáz,“ přidal pár postřehů kouč Litultovic Tomáš Leifert.

Kyjovice - Litultovice 2:3 (2:1)
Branky: 6. a 43. Vavrečka – 40. a 90+3. L. Leifert, 53. Honig

Kyjovice: L. Krayzel – D. Krayzel, D. Richter, O. Bláha – Volný – M. Bláha, Pohl, Vavrečka, Žurek (60. Havrlant) – Imrich (75. Číž), L. Richter
Litultovice: Steiner – Nádeníček, Bělaška, L. Haas, Doležel – A. Haas, Šumbera (80. Raschka), Drápal, L. Leifert – Honig (59. Korbel), Vaculík (80. Tyburec)

Petr Dušek