Hosté neponechali nic náhodě a před prvním utkání jara si sjednali přípravák. „V úterý jsme zde na umělé trávě sehráli přípravné utkání s Komárovem. Víme, že na umělce má balon jiný odskok. Proti Komárovu to nebyla žádná sláva, ale v sobotu se již plody úterní přípravy projevily naplno,“ hodnotil vedoucí budišovského mužstva Jaroslav Kostecki.

Cesta za úspěchem však byla trnitá. Úvodní trefu totiž v domácím dresu obstaral Kuzník. „Následně si Kylešovice vytvořily ještě jednu velkou příležitost. Kdyby ji proměnily, asi by bylo po nás,“ přiznal přední funkcionář Budišova.

Do poločasu se však hostujícímu týmu podařilo vyrovnat. K Hudečkovi zleva doputoval míč a jeho střela zahrála Moravcovi na housle. Dokonalý obrat měl na svědomí Roman Modelský, který čtvrthodiny před koncem proměnil bleskový brejk.

Na konečných 3:1 pro hosty upravil Vondrouš. Hudeček zatáhl míč ke kraji vápna a takticky střádal vteřinky. V momentu, kdy se k němu sběhla dvojice kylešovických hráčů, přihrál spoluhráči, který vzápětí odcentroval do šestnáctky na volného Vondrouše. Ten si v zakončení věděl rady a jeho tým si došel pro cenný skalp Kylešovic.

„Byla to katastrofa,“ odmítl se blíže vyjádřit k zápasu manažer kylešovického mužstva Michal Halámek. „Pochvalu zaslouží celý tým. Po špatné zimní přípravě jsem tohle skutečně nečekal, ale hráči se semkli a kolektivním výkonem si došli pro tři body,“ zakončil Jaroslav Kostecki.

Kylešovice - Budišov nad Budišovkou 1:3 (1:1)
Branky: 34. Kuzník – 38. Hudeček, 75. R. Modelský, 86. Vondrouš

Kylešovice: Moravec – Škobrtal, Führich, Palička, Utěšený – M. Anděl, Halámek (60. Swiech), Čavera, P. Anděl – Kuzník, Jelenek
Budišov: Krása – Dostál (46. Kuric), Dvořák (83. Křen), Marek – Hasala – Hudeček, Vondrouš, Oleják – R. Modelský, Kirchner (70. Kašpárek), Levák

Petr Dušek