Trenér domácího výběru Jaroslav Narovec choval k tomuto soupeři respekt. „Jarní část uplynulého ročníku jsme začali právě s budišovským celkem a prohrálo se. Teď se naše mužstvo na tohoto protivníka lépe připravilo,“ mínil kylešovický kouč.

O nejlepší možný vstup do zápasu se postaral nejúspěšnější střelec minulé sezony okresního přeboru Martin Jelenek. Pronikl do vápna, dal pod sebe Čaverovi, který střílel přesně. Po půlhodině hry si na kolmici Fruncka naběhl Toman a podél brankáře ustanovil skóre na průběžných 2:0.

Hostující mužstvo nedlouho poté zahrávalo přímý kop, ovšem tuto ošemetnou situaci kylešovická obrana zvládla. „Ještěže se tak stalo, jelikož to mohlo být 2:1 místo toho abychom rozhodli dalším pojišťovacím gólem,“ uznal Narovec. Netrefil se Jelenek a na druhé straně ani Kirchner.

Kanonýr domácích se probudil krátce po příchodu ze šaten a centr Rončky poslal do sítě. No, a když asi dvacet minut před koncem skóroval podruhé Čavera, byli hosté zralí na ručník. Naštěstí pro ně čestný zásah z penaltového puntíku zaznamenal Hasala a lehce zmírnil sobotní prohru.

„Budišov je hodně pichlavý soupeř. V sestavě má mnoho mladých hráčů a myslím, že pro ostatní týmy bude těžkou zkouškou,“ opodstatnil své tvrzení Jaroslav Narovec.

„Celkově jsme podali velice špatný výkon v defenzivě. Neseděla nám ani umělá tráva v Kylešovicích. Nechci se na to vymlouvat, ale dělala našim hráčům problémy,“ uzavřel vedoucí budišovského mužstva Jaroslav Kostecki.

Kylešovice - Budišov nad Budišovkou 4:1 (2:0)
Branky: 12. a 67. Čavera, 33. Toman, 53. Jelenek – 82. z pen. Hasala

Kylešovice: Kubánek – Philipp, Utěšený, Führich, Škrobánek – Mužík, Čavera, Fruncek (60. M. Anděl), Rončka (70. Přibyla) – Toman, Jelenek (75. Žídek)
Budišov nad Budišovkou: Molek – Marek (72. Dostál), Dvořák, Botek (65. E. Levák), Wícha – Hasala, Vondrouš, Hudeček – A. Levák (46. Kuric), Oleják, Kirchner

Petr Dušek