Trenér Jaroslav Narovec přitom nebyl s vizáží prvního poločasu příliš spokojen. „Hráli jsme špatně. Odskakoval nám balon. Vše bylo zkrátka takové kostrbaté,“ stěžoval si kouč domácího výběru. I přesto však kylešovický celek držel o přestávce čtyřgólové vedení.

Hlediště v Kylešovicích poprvé ožilo, když centr z rohu dolétl do vápna a obránce Utěšený dorážel z bezprostřední blízkosti. Za chvíli využil chyby v hostující obraně kanonýr Martin Jelenek a jeho rána se zastavila až o síť komárovské svatyně. Zanedlouho tentýž hráč vypálil zpoza vápna a bylo to už 3:0. Těsně před odchodem do kabin hlavičkoval zprava Přibyla, gólman Bednařík zaváhal a skóre pomalu ale jistě narůstalo do hrozivého rozdílu.

A to všem dnům nebyl zdaleka konec. Ve druhé půli se totiž domácí trefili ještě šestkrát. Dlouhý aut Paličky dolétl až Čaverovi, který z otočky vystřelil, a hosté byli zralí na ručník. Pěkné kombinace zakončovali Rončka s Paličkou. Gól si připsal i Mužík.

No, a opomenout nesmíme ani Martina Jelenka. Ten přidal další branky, když jednou dopravil míč do brány šajtlí a podruhé využil přistrčení dorostence Fruncka a z hranice malého vápna propálil vše, co mu stálo v cestě.

„Několikrát se nám povedlo nastřelit i brankovou konstrukci,“ doplňoval Jaroslav Narovec, jenž vzápětí připojil i své resumé: „První půle nebyla z naší strany ideální. Soupeř však po čtyřech gólech jakoby rezignoval a v závěrečné pětačtyřicetiminutovce se úplně položil.“

Narovcův protějšek Marek Feilhauer ještě dodal: „K tomuto zápasu není co dodat. O dobrý výsledek jsme se připravili sami vlastními chybami. Nemohly nastoupit tři opory – Novák, Šubert a Straka, což se na hře také projevilo. Nacházíme se ve špatné situaci, ale nyní nás čekají čtyři utkání doma. To by mohla být naše výhoda.“

Kylešovice - Komárov 10:0 (4:0)
Branky: Jelenek 4, Utěšený, Přibyla, Palička, Rončka, Čavera, Mužík. Sestava Kylešovic: Šupola – Palička, Utěšený, Führich, Škrobánek (48. P. Anděl) – Mužík, M. Anděl, Čavera, Rončka (75. Kubíček) – Jelenek, Přibyla (65. Fruncek). Sestava Komárova: Bednařík – Mácha (68. Erban), Rádek (46. D. Novák), R. Tůma, Lindovský – Pavela, Srubek, Weber, Hřivnáč – Klement, Walach (34. Sedlák).

Petr Dušek