V prvním poločase to přitom mohli být hosté, komu jako prvnímu pšenka málem rozkvetla. Matěj Malohlava se řítil do stoprocentní šance, ale kylešovická obrana jej zastavila.

„Šel sám, ovšem jeden z domácích ho fauloval. Následovala žlutá karta, ale měla to být červená,“ rozehnal opar nejasností asistent trenéra hostí Stanislav Fiala.

Další šanci jeho tým dostal chvíli před odchodem do kabin. Šafarčík vypálil z voleje, avšak jeho pokus se snesl jen na břevno. Družina Ivo Heisera hrozila hlavně z rohových kopů. Mužík po nich hned třikrát hlavičkoval těsně vedle.

Druhá pětačtyřicetiminutovka již góly nabídla. V třiapadesáté minutě zachyboval Mlýnek, Mužík si naběhl na přihrávku Michala Anděla a ochozy kylešovického hřiště vypukly radostí. Hosté se snažili, ale pokusy Chřibka, Malohlavy a Wiltche gólové napojení neskýtaly.

A tak se v nastavení opět trefovali hosté, byť s velkou pomocí Malých Hoštic. Jelenkův centr putoval do závaru, kde ve snaze odkopnout míč zamířil do vlastní sítě Unruh.

„Nic bych mu nevyčítal. Kdyby si ho nedal, tak za ním si stejně nabíhal hráč domácích, který by tuto šanci určitě proměnil,“ hájil hostujícího hráče Fiala. Malé Hoštice však prohrály tak jako tak.

„Postavil se proti nám velice silný protivník. Na každý pád se hrálo pohledné utkání. Malé Hoštice sem přijely hrát fotbal. Žádného zanďoura. Divákům se musel zápas líbit,“ podotkl domácí trenér Ivo Heiser.

„Kylešovice asi vyhrály zaslouženě. Tímto jim můžu jen pogratulovat. Náš tým chyboval a neproměňoval své šance,“ uzavřel Stanislav Fiala.

Kylešovice - Malé Hoštice 2:0 (0:0)
Branky: 53. Mužík, 90. vl. Unruh

Kylešovice: Moravec – Žídek, Utěšený, Führich, Škrobánek – Mužík, Přibyla, M. Anděl, P. Anděl (75. Fruncek) – Mahr (85. Palička), Jelenek
Malé Hoštice: Ballok – Kania, Kříž, Kašný, Mlýnek – Radek Blaga (46. Unruh), Chřibek, Kurzica (28. M. Staníček), Šafarčík – M. Malohlava, Wiltch

Petr Dušek