Pozdější výhra se začala rýsovat už v šesté minutě. Drápal si naběhl za obranu a v samostatném úniku nedal Paluchovi šanci. Přibližně dvacet minut nato byl střelec úvodního gólu faulován ve vápně a Honig se z penalty nemýlil.

Do třetice všeho dobrého i zlého se trefoval Šumbera. Hezkým lobem pojistil náskok svého týmu před druhým poločasem, do nějž Litultovice nastoupily s jednou podstatnou změnou.

„Museli jsme stáhnout Adama Haase a naše hra se značně změnila,“ konstatoval trenér domácích Tomáš Leifert. I v úvodním dějství Brumovice zlobily. Velké příležitosti si vytvořili dvakrát Bartoníček a Juchelka. Prvně jmenovaný nakonec i skóroval, jenže stalo se tak až ve dvaaosmdesáté minutě, kdy vběhl mezi dva obránce domácích a upravil na konečných 3:1, přestože i litultovický celek nebyl bez šancí.

Důkazem toho budiž možnosti Korbela, jenž dokonce postupoval sám na branku, a pak také Dörrera s Doleželem.

„Před zimní přestávkou je to pro nás velká vzpruha. Přece jenom na domácí vítězství jsme čekali dost dlouho. Myslím si, že dnes jsme si jej i zasloužili,“ poznamenal Tomáš Leifert.

„Ještěže je konec, protože na některé naše výkony nemůžeme být příliš hrdí. Za druhý poločas však musím kluky pochválit. Udělali jsme dvě změny a herní projev byl minimálně o šedesát procent lepší,“ vypíchl na závěr hostující kouč Vratislav Šram.

Litultovice - Brumovice 3:1 (3:0)
Branky: 6. Drápal, 28. z pen. Honig, 35. Šumbera – 82. Bartoníček

Litultovice: Steiner – Dörrer, Raschka, Bělaška, Doležel – A. Haas (46. Tyburec), Drápal, Šumbera (61. L. Leifert), Vaculík (75. Nádeníček) – Korbel, Honig
Brumovice: Paluch – V. Šrek, Kubičík, F. Chlopčík (46. J. Varyš), Beil – Rypar, M. Schreier, Porubek (46. Dehner), J. Šrek – Bartoníček, Juchelka

Petr Dušek