OKRESNÍ PŘEBOR: Litultovice - Komárov 8:0

Litultovice - Komárov dostal v Litultovicích lekci, na kterou asi hodně dlouho nezapomene. Ruku na srdce, osmigólový výprask nesejde z mysli jen tak lehce.

11.9.2009

Ilustrační foto.Foto: Jan Ježdík

Ti, kdo si v neděli odpoledne našli čas a navštívili utkání v Litultovicích, pravděpodobně nelitovali. Zvlášť pokud byli příznivci domácího celku. Gólový účet zápasu byl načat již v páté minutě. Doležel perfektně načasoval přihrávku na Adama Haase, jenž z první poprvé překonal Kunze.

O čtvrthodinky později se balon z rohového kopu odrazil k Vaculíkovi a ten s přispěním teče jednoho z hostí obstaral druhý litultovický zásah. Netrvalo dlouho a Lukáš Leifert připravil míč pro Šumberu, který pěknou střelou vymetl pavučinku.

Šest minut před přestávkou vyslal kupředu Borč Vaculíka a samostatný únik na komárovského gólmana vyústil ve čtvrtý gól. Ani po přestávce nenašla družina trenéra Tomáše Leiferta se svým protivníkem slitování. Nejdříve zkompletoval hattrick Vaculík, pak vystřídal a střeleckou taktovku převzal Korbel.

Litultovický útočník sice během osmi minut zaznamenal další hattrick zápasu, zvýšil na hrozivých 8:0, ale domácí kormidelník jej přesto příliš nechválil. „Choval se dost nesportovně a soupeře zesměšňoval, což se mi vůbec nelíbilo,“ prohlásil Leifert a připojil své pozápasové resumé:

„Navázali jsme na dobrý výkon z utkání proti Hněvošicím a dařilo se nám proměňovat šance. Kdyby tento duel skončil třeba 15:0 v náš prospěch, nikdo by se nemohl divit. Vždyť Adam Haas, Borč a Doležel navíc napálili tyč.“

Předseda klubu a v tomto zápase i zaskakující trenér Komárova Břetislav Novák logicky spokojen nebyl: „Chybělo pět hráčů základní sestavy a proti takovému týmu jako jsou Litultovice to bez nich jednoduše nešlo. Soupeř nás převyšoval ve všem.“

Litultovice - Komárov 8:0 (4:0)
Branky: 5. A. Haas, 17., 39. a 65. Vaculík, 32. Šumbera, 74., 78. a 82. Korbel

Litultovice: Steiner – Nádeníček (46. Dörrer), Bělaška, L. Haas, Doležel – A. Haas, Borč, Šumbera (62. Raschka), L. Leifert – Korbel, Vaculík (72. Honig)
Komárov: Kunz – Lindovský, J. Novák, Tůma (75. Hřivnáč), Pustai (6. Weber, 50. Bednařík) – Srubek, Danek, Štindl, Hlušíček – Pavela, Zapletal