Vlastně hned tři hlavní aktéři stáli za brankou z jednadvacáté minuty. Brankář Steiner se ve vápně snažil odebrat míč pronikajícímu Vladimíru Valchařovi. Toho však fauloval a rozhodčí ukázal do středu šestnáctky.

Balon si postavil Jakub Kotrs a zařídil nejtěsnější vedení Heraltic. Jiné známky vzruchu byste v prvním poločase nenašli. Chvíli se zdálo, že by mohlo být horko po zatáhnutí Drápala, ale hostující obrana jej včas odzbrojila. Nic nebylo ani z pokusu Vaculíka.

„V první půli nám vítr foukal do zad. S druhou se to otočilo. Hrozili jsme hlavně z protiútoků,“ vysvětloval trenér hostí Rostislav Štěpán. A skutečně. V tomto ohledu nejvíce trápil litultovické borce Zvardoň. Dvakrát postupoval sám na Steinera, ovšem heraltický náskok nenavýšil.

Do dobré šance se procpal i Tesař. Jeho střela však gólové parametry nenabrala. Poslední slovo měli domácí. Drápal se prodral až k brankové čáře, načež dal pod sebe. „Nikdo z našich ani z řad soupeře ovšem balon netečoval,“ uvedl smutně kouč Litultovic Tomáš Leifert.

Utkání tak dospělo k výsledku 0:1 a stejný muž přispěl i svým hodnocením: „Jednalo se o remízový zápas. Byli jsme dobře připraveni, ale pohořeli na naší staré bolesti, kterou je proměňování brankových příležitostí.“

Tento duel byl pikantní i pro trenéra hostí. „Bylo to derby. Navíc jsem Litultovice asi rok a půl trénoval. Myslím si, že jsme všechno zvládli. Za týden nás čeká další derby s Brumovicemi. Snad také zvítězíme,“ zakončil Rostislav Štěpán.

Litultovice - Velké Heraltice 0:1 (0:1)
Branka: 21. z pen. J. Kotrs

Litultovice: Steiner – Nádeníček, Vítek, Dörrer, Šojer (81. Raschka) – A. Haas, Korbel, Drápal, L. Leifert (67. Doležel) – Honig, Vaculík (46. Šumbera)
Velké Heraltice: Šmajstrla – M. Valchař, M. Štěpán, Čunta, V. Valchař – Zvardoň, J. Kotrs, Kačeriak, Kocián (65. Staňo) – Tesař (84. Gilík), Piatkevič

Petr Dušek